19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
./gt-c-decl.h: In function `gt_pch_p_7c_scope':
./gt-c-decl.h:538: internal compiler error: Segmentation fault
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See <URL:http://bugs.gentoo.org/> for instructions.
The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
make[2]: *** [c-decl.o] Error 1,
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.4.4-r1/work/build/gcc'
make[1]: *** [stage1_build] Error 2
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/gcc-3.4.4-r1/work/build/gcc'
make: *** [profiledbootstrap] Error 2
!!! ERROR: sys-devel/gcc-3.4.4-r1 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1894: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 941: Called src_compile
ebuild.sh, line 1609: Called toolchain_src_compile
toolchain.eclass, line 24: Called gcc_src_compile
toolchain.eclass, line 1465: Called gcc_do_make
!!! emake failed with profiledbootstrap
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
pokusal som sa prekompilovat gcc, binutils aj glibc, okrem gcc kompilacie zbehli, kompilaciu som skusal v roznych verziach gcc (mam od 3.3.5 do 3.4.5) a stale to iste. Podotykam, ze kompilacia neskonci vzdy na tom istom mieste, ale je tam par miest ktore sa striedaju. Vyzera to ako chyba hw, ale pri pade nieje o tom ziadny zaznam v dmesg, ani v messages. Este by som mal spomenut, ze som tesne pred padom vycistil cely /tmp, nechal som tam len par veci, tak je mozne, ze som zmazal nieco odtial, ale to sa mi zda blbost.
Tiskni Sdílej: