abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Společnost Jolla na akci s názvem Jolla Love Day 2 - The Jolla comeback představila telefon se Sailfish OS 5.0 Jolla Community Phone (ve spolupráci se společností Reeder) a počítač Jolla Mind2 Community Edition AI Computer.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Nová verze

    LibreOffice 24.8 bude vydán jako finální v srpnu 2024, přičemž LibreOffice 24.8 Alpha1 je první předběžnou verzí od začátku vývoje verze 24.8 v prosinci 2023. Od té doby bylo do úložiště kódu odesláno 4448 commitů a více než 667 chyb bylo v Bugzille nastaveno jako opravené. Nové funkce obsažené v této verzi LibreOffice najdete v poznámkách k vydání.

    ZCR | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 141 (pdf) a HackSpace 78 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 programovacího jazyka Kotlin (Wikipedie, GitHub). Oficiálně bude představena ve čtvrtek na konferenci KotlinConf 2024 v Kodani. Livestream bude možné sledovat na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 27.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.8.0 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi video formátů HandBrake (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 21:55 | IT novinky

    Microsoft představil nové označení počítačů Copilot+. Dle oznámení se jedná se o počítače poskytující funkce umělé inteligence. Vedle CPU a GPU mají také NPU (Neural Processing Unit). Uvnitř představených Copilot+ notebooků běží ARM čipy Qualcomm Snapdragon X Elite nebo X Plus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.5. 17:55 | Zajímavý článek

    Příspěvek na blogu Codean Labs rozebírá zranitelnost CVE-2024-4367 v PDF.js, tj. mj. prohlížeči PDF souborů ve Firefoxu. Při otevření útočníkem připraveného pdf souboru může být spuštěn libovolný kód v JavaScriptu. Vyřešeno ve Firefoxu 126.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.5. 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (81%)
     (5%)
     (8%)
     (7%)
    Celkem 456 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Dotaz: sim - opensuse 10.0 - instalace

    22.2.2006 09:09 Alienrebell | skóre: 4
    sim - opensuse 10.0 - instalace
    Přečteno: 114×
    Zdravim, potreboval bych poradit s prekladem a instalaci SIM messengeru z svn: http://sim-im.berlios.de/wiki/Download . Uz to zkousim tyden, ale vzdy vysledny program nefunguje. muj postup:
    svn checkout svn://svn.berlios.de/sim-im/trunk/sim
    make -f admin/Makefile.common
    ./configure --enable-openssl --disable-debug
    make
    make install
    tento postup mi poradil kamarad a probiha to bez nejakych erroru, ale kdyz pak napisi sim, nabehne mi tabulka s vyberem protokolu a kdyz dam ICQ, tak program spadne. Naposledy mi to ani ICQ na vyber nadalo, ale jen jabber a SMS. Prosim poradte co delam spatne. Jsem zacatecnik a to prekladani bych se moc chtel naucit.

    Odpovědi

    22.2.2006 09:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Proč se ho jako začátečník snažíte překládat pokud tomu nerozumíte ?

    Jinak hledání nefunguje ? Viz: SIM pre SUSE 10 - rpm

    Jako začátečník si nainstalujte ten co je v distribuci, a potom až trochu do linuxu vniknete můžete si skusit přeložit svůj sim.

    Jinak bez nějakých chybových hlášek těžko můžeme určit proč vám ten váš přeložený sim nefunguje - od vady HW (přetaktované a pod... ) až po nějakou chybu že vám něco chybí.
    22.2.2006 09:37 Alienrebell | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Jako zacatecnik (ktery tomu nerozumi) se SIM z svn snazim prekladat proto, abych se to naucil. Nebo vy se rano probudite a uz umite neco noveho?
    A "nejlepsi" uceni je, kdyz se neplavec hodi do vody.
    btw: spousta lidi zde pise jak jim verze z svnka (0.9.4 - 0.9.5) funguje lepe nez volne stazitelne rpm verze 0.9.3 , ktera se da nainstalovat i z yast2 (0.9.3-8).
    22.2.2006 10:21 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Tak v tom případě musíte přijít na to proč to nefunguje, nějaké chybové hlášení, přeložit si to s s ladícímy výstupy --enable-debug, projít zdrojáky a pod.....

    Prostě překládat nestabilní verzi pro začátečníka není zrovna OK.
    22.2.2006 10:25 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Ja bych misto aktualni SVN verze zkusil nejaky balik zdrojovych kodu, treba tento: http://download.berlios.de/sim-im/sim-svn20060208.tar.bz2
    22.2.2006 12:09 Alienrebell | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Presne tento balik jsem zkousel jako posledni a pri spusteni mi to dalo na vyber pouze z protokolu: Jabber a sms :-(
    23.2.2006 12:21 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Tísek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    A máte v systému devel balíčky OpenSSL?
    2.3.2006 09:33 Alienrebell | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Zadny balicek jsem nedoinstalovaval, ale ted jsem se dival do spravce programu a balicek openssl (0.9.7g-2.4) tam mam. Nebo tech balicku je vice? Zkousel jsem totiz prekladat tu RC1 a opet mi to dalo na vyber jen protokoly jabber a sms. :-( Dekuji za odpoved
    2.3.2006 09:45 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Tísek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Já soudil dle odpovědi na stejný problém v sim-im mailinglistu. Tak bych to opravdu zkusil - jedna věc je balíček openssl, pro kompilaci však bude zapotřebí ještě balík openssl-devel (nebo tak nějak).
    7.3.2006 20:46 Alienrebell | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Doinstaloval jsem tedy jeste openssl-devel, stahl zrojaky k 0.9.4 RC1 a prelozil jsem to krasne. Jen nechapu proc mi to jde spustit jen pod rootem :-( . Dekuji ti moc za radu
    22.2.2006 10:48 Ja.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    A co zkusit nedavat prepinac --disable-debug?

    Treba se neco dozvis;-)
    23.2.2006 13:28 Tiger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Ja som pre OpenSuse 10 prekladal Sim minulý týždeň a šlo to bey problémov, chce to ale dosť devel balíčkov.Ak chcete, tak Vám možem hotové rpm poslať aj s ikonamy s ICQ Lite.Napíšte len email kam.Ak si chcete preložiť Sim-a sám, tak ./configure možte zadať bez parametrov a on sa stále zastaví na miste kde mu niečo chýba.Stačí mu doplniť chýbajúci balík a spustiť ./configure zas.Ak to prejde, tak make a make install.Nie je to nič tažké, problém je len niekedy zistiť s popisu čo mu vlastne chýba. Tiger
    2.3.2006 09:43 Alienrebell | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Jste neskutecne hodny, dekuji za rpmko i ikonky. Z toho rpmka mi to jede na 115% :-). Avsak chtel jsem se to naucit prekladat. Ten muj predlad probehne bez erroru a nikde se me to na nic nepta, jen to vypisuje spoustu warningu. Pri prekladu postupuji podle navodu co je u zdrojovych kodu, ale vzdy to dopadne tak, ze mi to pri spusteni nabidne jen protokol jabber a sms. :-( Asi mi chybi dalsi devel balicky, ten openssl mam. Jde nejak zjistit jake dalsi jsou treba?
    23.2.2006 14:36 Tiger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    Súbor som umiestnil na http://www.spread-it.com/dl.php?id=91d12a050dafe57455fe9218823cc252359620be
    23.2.2006 14:38 Tiger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sim - opensuse 10.0 - instalace
    A ešte ikony http://www.spread-it.com/dl.php?id=284ae9998fbbe8e69d377fc47bc3d4ead34aca2f

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.