abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Chyby při instalaci balíčku

    12.3.2006 00:57 Dj Vanila
    Chyby při instalaci balíčku
    Přečteno: 202×
    Co mám dělat, nebo čím to je když mi to při instalaci balíčku napíše: error: can't create transaction lock on /var/lib/rpm/__db.000 Co s tím mám dělat? Mám Mandrivu 2006, prostředí GDE...

    Odpovědi

    12.3.2006 01:21 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Provádíte instalaci pod uživatelem root? Pokud ne, může to být jedna z příčin té chybové hlášky.
    12.3.2006 01:25 billgates | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Alebo je mozne, ze Vam uz jedna instalacia bezi. Ak sa Vam to nepodari nijako rozumne vyriesit, tak ten subor jednoducho zmazte.
    12.3.2006 01:28 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    pokud nemuze vytvorit databazi, nemate asi prava, pod jakym uzivatelem balicky instalujete?
    12.3.2006 10:15 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    zkoušel sem všechny i ROOT...Moch by mi někdo dát přesný a podrobný popis, jak balíčky instalovat? Třeba dělám v něčem chybu
    12.3.2006 10:30 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    zkuste uvedeny soubor rpm/__db.000 smazat. Používáte Mandriva Control Centrum ? Pokud ano, zkuste urpmi (graficky instalator),jinak se instaluje rpm -i balicek. Dělá to u všeho, co ?
    12.3.2006 10:33 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    jo dělá to u všeho a už sem to i smazal a pořád nic....
    12.3.2006 10:33 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    jo dělá to u všeho a už sem to i smazal a pořád nic....
    12.3.2006 10:35 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    pro jistotu si jej zalohujte. Spoustite to oprvdu pod rootem? Pripadne su root rm -i balicek ??
    12.3.2006 10:36 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    su root rpm -i balicek
    12.3.2006 10:37 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    napiste co a jak instaujete, nejlepe vypis z konzoli...
    12.3.2006 10:37 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    A kde najdu ten urpmi? Já jsem totiž začátečník a ješte se v tom moc neviznam...
    12.3.2006 10:40 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Už to píše něco jiného: [root@localhost ~]# rpm -i libgnome-vfs2_0-2.6.2-7mdk.i586.rpm error: Failed dependencies: libORBit-2.so.0 is needed by libgnome-vfs2_0-2.6.2-7mdk.i586 libbonobo-2.so.0 is needed by libgnome-vfs2_0-2.6.2-7mdk.i586 libbonobo-activation.so.4 is needed by libgnome-vfs2_0-2.6.2-7mdk.i586 libgconf-2.so.4 is needed by libgnome-vfs2_0-2.6.2-7mdk.i586 [root@localhost ~]#
    12.3.2006 10:44 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    to všechno musíte nainstalovat, co udělá, když spustíte "urpmi"?
    12.3.2006 10:46 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    tak si laskave pane zacatecniku precti co ti to pise a najdi si a precti si jak resit zavislosti balicku. jinak pokud to jde tak pouzivaj urpmi -- a nemusis resit zavislosti sam.
    12.3.2006 11:21 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Přečelt sem si manuál a tam to stejně neni!!!! Sou tam jenom návody jak instalovat standartní balíčky....
    12.3.2006 13:02 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    a co je podle tebe asi nestandardni balicek? Bez problemu muzes instalovat v Mandrive jakekoli rpm balicky. Za nestandardni bych povazovala, kdy by jsi chtel instalovat napr. deb balicky. Nevim jakej manual jsi cetl, ale man rpm to asi nebyl. urpmi ti nainstaluje tebou vybrany balicek i s balicky ktere pozaduje. Pokud instalujes pomoci rpm, musis mit vsechny balicky, ktere pozaduje tebou instalovany balicek, mit nainstalovany pred jeho instalaci. A jestli tohle jsi v zadnem manualu nenasel, tak jsi pekny....
    12.3.2006 10:42 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    pak doporucuju stahnout a precist si publikace pro Mandrivu, v češtině, je tam i vysvětleno co a jak instalovat. Používáme Mandrivalinux
    12.3.2006 11:23 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Přečelt sem si manuál a tam to stejně neni!!!! Sou tam jenom návody jak instalovat standartní balíčky....
    12.3.2006 11:26 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Ach jo, copak toto je nestandardni balicek? Muzete spustit Mandriva Control Centrum ???
    12.3.2006 11:39 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    jo můžu, co mám dělat dál?
    12.3.2006 11:41 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    tam je na vyber spravce software a date pridat instalovat novy software (ikona se zelenym +)
    12.3.2006 11:44 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    No to já vím!!!! To umím...Ale jak to mám udělat když si seženu nějaký jyný balíček co tasm není!!!!! Tohle umim....
    12.3.2006 11:52 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    tak se podivejte po netu jak se vkladaji zdroje do netu, aby jste mohl instalovat z jinych zdroju nez je CD

    http://linuxlike.com/tipsmand.php
    12.3.2006 11:52 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/112465
    12.3.2006 12:00 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    tan návod je na h*vno! Mě to delá neco jinýho: [tomas@localhost ~]$ uprmi bash: uprmi: command not found [tomas@localhost ~]$
    12.3.2006 12:27 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    pane, balíčky se instalují vždy pod rootem, ne pod fuck uživatele
    12.3.2006 11:54 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    nebo si přečít článek věnovaný Instalaci balíčku pro Mandrak tady na ABClinuxu...
    12.3.2006 11:47 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    http://shots.osdir.com/slideshows/slideshow.php?release=147&slide=93
    http://shots.osdir.com/slideshows/slideshow.php?release=147&slide=94
    http://shots.osdir.com/slideshows/slideshow.php?release=147&slide=96
    zde si najdete to co chete nainstalovat..
    12.3.2006 11:52 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Tak ted vás nechápu... Co stěmi obrázky?
    12.3.2006 12:02 Dj Vanila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    *** SERU NA TO!!!!!!!!! DU SI NAINSTALOVAT SPÁTKY WINDOWS!!!!!!!!!
    12.3.2006 12:29 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    Další z chlapečků, kteří si myslí, že když si nainstalují Windows umí vše! A ani se nenanájí vyvinou nějakou nshu něco si přečíst či vyhledat. Čekáte, že Vám budeme recepty na triviální věci servírovat pod nos a vodit Vás za ručičku? Nezlob te se, ale toto není mateřská školka...
    12.3.2006 12:39 AloneInTheDark | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    bud je to fakt zoufalec neochotny se ucit nebo provokater, ja fakt nevim tipuju tak 50:50

    PS: mandrivu neznam, ale neni ten prikaz spis urpmi misto uprmi ? zda se mi ze to pise spatne ...
    Any technology distinguishable from magic is insufficiently advanced.
    12.3.2006 12:42 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    on by se pod normalnim uzivatelem nemel podle mne vubec objevit...
    12.3.2006 12:48 JeanVEGA | skóre: 17 | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    dobre robis... pre takych ako ty len mys do ruky a klikat kym to nej***e... Aloha!
    ČVUT FEL, sometimes hell, ČVUT FIT, almost always sh*t :)
    12.3.2006 12:37 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyby při instalaci balíčku
    zbytečně jste zabil svůj i můj čas kvůli Vaší neschopnosti přečíst si článek...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.