abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows

    21.3.2006 12:20 Jan Zich
    Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Přečteno: 227×
    Doufam, ze to nebude prilis provokativni, ale rad bych vedel, jestli se da v bashi nastavit doplnovani pomoci tab a shift+tab jako ve Windows. Dost jsem si na to zvykl a zda se mi to o dost lepsi rychlejsi, nez to "zasekavani" s bashi. Clovek nemusi nic psat a lustit, co ma zrovna zmacknout za pismeno. Proste jen mackam tab nebo shift+tab dokud to nemam. Dik.

    Odpovědi

    21.3.2006 12:29 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    a co dela tab a shift+tab ve Windows? Netusim...
    never use rm after eight
    Prcek avatar 21.3.2006 14:41 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    TAB listuje polozkami (adresare, soubory) v adresari od zacatku a SHIFT+TAB listuje od konce.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    21.3.2006 22:09 msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Ono myslite windows command line? Tam som to postradal az od XP tusim a hadajte od koho tuto nepostradatelnu funkciu vacsiny unixovych shellov microsoft odkukal?

    BTW bash mi toto robi implicitne na kazdej distribucii, ktoru som kedy mal v rukach.
    David Watzke avatar 21.3.2006 22:15 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Fakt? Na Gentoo mi Bash implicitně doplňuje název, ale nechová se tak, jako ve Windows - nedoplní rovnou celý název souboru a pomocí toho tabu pak nemění, ale vypíše místo toho seznam. To ve Windows mi přijde uhozený, ale asi je to o zvyku...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.3.2006 23:48 prOm3TheuS | skóre: 18 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Uhozený mi to příjde docela dost. Příjde mi příjemnější si dvojitým tabem zobrazit obsah adresáře a pak napsáním několika písmen a tabem doplnit. Je to určitě X krát rychlejší, než listovat v seznamu, do kterého nevidim. ---Ikdyž asi je to o zvyku. ;-)
    21.3.2006 22:42 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Nějaká forma doplňování fungovala zcela určitě už ve Windows NT 4.0 Workstation, jen byla defaultně vypnutá. Zapínalo se to tak, že se někde hluboko v registry vytvořil klíč s hodnotou 9. Děsím se představy, co by se stalo, kdyby tam člověk místo 9 napsal třeba 32… :-)
    21.3.2006 23:12 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    32? to je jasný, v login dialogu windows se ti pak automaticky tabulátorem doplňují hesla k zadaným uživatelům...
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    21.3.2006 23:20 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Já spíš vycházel z hypotézy, že ta devítka by mohla být kód tabulátoru… :-)
    21.3.2006 23:21 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Ale uznávám, že řídit se při používání Windows logikou je poněkud pošetilé… :-)
    22.3.2006 15:44 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Já žiju v přesvědčení, že to skutečně je kód tabulátoru, a že když se tam dá 27 tak se použije escape.
    21.3.2006 12:32 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Zapsat
    "\t": menu-complete
    do inputrc. A vůbec dokumentace k bashi je poměrně šikovná věc (i když poněkud obsáhlá).
    22.3.2006 00:41 asd
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Ona totiz obsahuje v kazde druhe distribuci i dokumentaci k polovine knihoven se kterymi je bash linkovan. Zrovna toto je vlastnost readline, takze nastavenim v inputrc a nastavenim promenne prostredi readline na soubor s inputrc se tak zacne chovat vetsina programu - ono vubec s readline je lepsi vyrobit hnedka konfigurak na miru nez se ucit jak je v kterem programu nastaveny "default"
    22.3.2006 12:51 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    # programmable bash_completion file for mplayer application
    _to_play() {
            local prev cur options IFS=$'\t\n'
            COMPREPLY=()
            cur=${COMP_WORDS[COMP_CWORD]}
            prev=${COMP_WORDS[COMP_CWORD-1]}
            case $prev in
                    -vo)
                           COMPREPLY=( $(
                                     mplayer -vo help|grep -P '\t(\w)'|cut -f2
                              ) )
                    ;;
                    -ao)
                            COMPREPLY=( $(
                                     mplayer -ao help|grep -P '\t(\w)'|cut -f2
                              ) )
                    ;;
                    *)
                            COMPREPLY=( $(
                                    compgen -G "${cur}*" -X '!*.mp3'
                                    compgen -G "${cur}*" -X '!*.avi'
                                    compgen -G "${cur}*" -X '!*.wav'
                                    compgen -G "${cur}*" -X '!*.mov'
                            ) )
                    ;;
            esac
            return 0
    }
    complete -d -X '.[^./]*' -F _to_play -o filenames -o dirnames mplayer
    
    Ja som si spravil toto pre mplayer. Zapisane je to v /etc/bash_complete.d/mplayer.sh a doplnuje mi to subory, ktore vie mplayer prehrat a pre -vo a -ao dostupne devices.
    Je tam vsak mala chybycka - miesaju sa k tomu aj subory a adresare :-(
    Ak by to niekto vedel opravit, budem vdacny
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    23.3.2006 03:37 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    zkus si stahnout balik bash z debianu, mplayer je tam v bash_completion zpracovan rozsahle, i kdyz neverim, ze to neni i v ostatnich distribucich ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    23.3.2006 02:31 Jan Zich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Dik moc, pri nejblizsi prilezitosti ozkousim.
    23.3.2006 06:33 phax7 | skóre: 34 | blog: PhaX_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    #okamzite doplneni po tabu
    # set show-all-if-ambiguous on
    If you have this in your /etc/inputrc or ~/.inputrc, you will no longer have
    to hit the <Tab> key twice to produce a list of all possible completions. A
    single <Tab> will suffice. This setting is highly recommended.
    
    Možná myslíte tohle...
    23.3.2006 12:42 Jan Zich
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doplnovani pomoci tab jako ve Windows
    Funguje, dik moc. Ja vim, mohl jsem se podivat sam :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.