abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1980 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: openSUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?

    16.4.2006 20:18 Red Dog | skóre: 8
    openSUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Přečteno: 206×
    Právě stahuju OPEN SUSE a protože chci instalovat GNOME, tak se ptám jestli musím tahat všech 5 CD a nebo jestli vystačím jenom s menším počtem. Kdo to má doprkýnka sosat, tolik dat. Telecom mě datově omezuje :-(

    Odpovědi

    16.4.2006 20:57 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Tak si to kup a oni ti to pošlou :-)

    Asi budeš muset stáhnout vše protože nevíš co všechno budeš nakonec potřebovat. :-)
    16.4.2006 21:12 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Případně, máš-li rychlou linku, můžeš instalovat přímo z internetu. Pak se stáhne jen to, co si zvolíš. Viz OpenSUSE 10.0.
    16.4.2006 21:20 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Taky se to dá z internetu taky jsem to skoušel (u FC) a zdá se mi že je to pomalé (o dost oproti z CD) a není to jenom pomalou linkou (měl jsem 256ku) stažení všech CD bylo rychlejší než instalace pouze přes internet. (Skušenost s fedorou) Ovšem pokud instalujeme málo balíčků tak to možná může být rychlejší. (instaloval jsem jak GNOME tak KDE)
    16.4.2006 22:03 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Záleží na mirroru. Já jsem takhle instaloval SUSE 9.0 a šlo to velmi svižně.
    16.4.2006 22:19 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Souhlas, co můžu raděj tahám z netu, třeba instalace Debianu, u Gentoo člověku nic jiného nezbyde :-) J
    16.4.2006 22:10 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Už mám dvě CDčka stáhnutý. Tak to možná zkusím nastartovat z prvního a možná by to pak mohlo jít přez internet jako u Mandrivy. Tedy doufám že to tak půjde.
    16.4.2006 21:13 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    nevim proc sosas ted kdyz je 10dnu pred vydanim ostry verze
    16.4.2006 21:18 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    No nevím, ale to snad vyjde na stejno, ne? Teda se SUSE moc zkušenosti nemám, ale snad jen sosne pár aktualisací a je vysmátej, ne :-)
    Mimochodem - zkus si XGL a compiz, je to naprosto dokonalý...v SUSE by to běhat mělo :-) J
    16.4.2006 21:59 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    par aktualizací? zaklad si veme asi 250mg
    16.4.2006 22:09 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Myslím, že méně, když to je RC...ale do SUSE moc kecat nemůžu, nemám...ale jo, aktualisace bejvají docela velké, u testingových verzí...J
    16.4.2006 22:14 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Tahám SUSE 10.0. Tedy Open SUSE 10.0. Napadlo mě jestli to jde z iso obrazů instalovat bez vypalování na CD? Jde to z hdd?
    16.4.2006 22:21 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Jo, jde, ale je to složitější. Někde na webu jsem na to viděl návod pro Ubuntu, ale tady to půjde taky...Hledej :-) J
    16.4.2006 22:35 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Mandrivu jsem takhle instaloval z nouze na mašině kde byly widle a nemělo to DVD mechaniku a já jsem pro změnu neměl zase po ruce iso pro CD. Tak jsem iso instalačního DVD rozbalil po LANCe do adresáře na disku C a z toho se to pak instalovalo. Bylo to krkolomný, ale úspěšný.
    16.4.2006 22:15 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    mam to odskoseny asi 3-4 dny up na novy kde 1,3giga :-)
    16.4.2006 22:18 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    To je brutální. Tak to asi chvíli počkám než vychytají nejhorší bugy a pak to koupím. Zatím se s tím distrem trochu zžiju :-)
    16.4.2006 22:23 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    mam ho koupeny
    16.4.2006 22:24 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    No tak to v Ubuntu Dapper testing, stále alpha (nebo už ta beta vyšla? Nevím, aktualisuju průběžně, moc mne to nevzrušuje) opravdu nehrozí, jsem na něm pořád s KDE i (především) Gnome, no a mám to tak 200MB na týden? Asi, nevím přesně, ale tak nějak. Debianu testing ten ještě mnooohem méně. J
    16.4.2006 22:28 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    vcera jsem zkousel 6.06 a vypada t velmi dodre. ale na susicko to podle me asi mit nebude /i kdyz suse nejpomalejsi sys/boot/ na svete
    16.4.2006 23:05 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    To je o tom, jak to gdo/kdo bere...Já mám Ubuntu raději, je to fakt čistý distro, a aptčko je aptčko ;-) a aptitude samozřejmě také :-) Mimochodem - lze u SUSE přejít na novou verzi za chodu? Nevím, ptám se...
    Ale před SUSE docela klobouk dolu, je to asi jediné z těch rpm-user-friendly dister, který jsem ochoten uznat jako slušný Linux. A vypadá hezky (tedy Dapper také), narozdíl od...no to je jedno, to by bylo o flame, tak končím :-) J
    16.4.2006 22:11 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Pak to jen updatuju a bude po ptákách. Mě totiž dnes namíchla Mandriva. Zase ty jejich nepodepsaný balíčky. Tak ten vztek využiju k přechodu na SUSE :-)
    16.4.2006 23:08 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    No, na Mandrivu bacha, já bych o ní něco řekl, ale...No nejlepší věc, co mi udělala Mandriva Move, když jsem jí zkoušel, mi naprosto bez pardonu sloučila (!!!) partition s Ubuntu a partition, kterou neznala (s FreeBSD), a ten její svinskej drakeconf...začínal jsem na ní, to jo, ale stydím se za to ;-) J
    16.4.2006 23:44 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    UBUNTU nějak nerozumím a neumím to s tím. Taky mě dost štvalo že po instalaci msfonts to rozhodilo nějak zvláštně písmo v celým distru. Verze 4.10 kterou mě poslali z fabriky byla asi nejlepší. Ty pozdější už se mě líbily čím dál méně. Nějak mě to distro asi nesedí a docela nechápu jak právě Ubuntu pořád někdo cpe nováčkům. Těm přeci spíš vyhovuje SUSE a ta Mandriva.
    16.4.2006 23:53 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    4.10 jsem neměl, nemohu posoudit, ale když porovnávám Breezyho s Dapperem, tak Dapper je velký krok vpřed. Je to jednoduché, opravdu, jediné složitější je přidání multiverse a universe repository, ale to je asi v OpenSUSE také nebo kecám? A vzhledem k tomu, že na wikině je návodů, a to dobrých, podrobných spoustu, tak to zvládne i můj pes...Dapper bude snazší, krom toho s EasyUbuntu (to doinstaluje kodeky samo) je to fakt pro každého blbce. Nikdy mi fonty nic nerozhodilo, právě to se mi líbí, že se nasnaží být chytřejší než já (mandrivý syndrom a la drakeconf).
    Dle Distrowatche http://distrowatch.com/stats.php?section=popularity má opravdu slušnou popularitu, to není jen tak, nemyslíš?
    apt je geniální nástroj, co si budeme povídat, balíků kupa, přechody na nové verze přes apt-get dist-upgrade v pohodě, vydávané co půlrok, takže dosti aktuální, podpora teď bude už asi 3 roky dokonce, instalace z jednoho CD, člověk to nemusí jak magor tahat 5 CD, skvělé fórum, jak anglické, tak české http://forum.ubuntu.cz/index.php, je to rychlé, čisté...a tak dále, a tak dále. Ale každému co jeho jest. J
    16.4.2006 23:08 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    No, na Mandrivu bacha, já bych o ní něco řekl, ale...No nejlepší věc, co mi udělala Mandriva Move, když jsem jí zkoušel, mi naprosto bez pardonu sloučila (!!!) partition s Ubuntu a partition, kterou neznala (s FreeBSD), a ten její svinskej drakeconf...začínal jsem na ní, to jo, ale stydím se za to ;-) SUSE je dobré, ale jsou tu i jiná distra, co třeba Ubuntu :-) ? Je mnohem rychlejší než SUSE, například. J
    16.4.2006 23:30 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OPEN SUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Mandriva je celkem v pohodě když se po ní nic moc nechce. Ale štvou mě u ní ty jejich updaty který obsahujou nepodepsané balíčky a pak to nejde updatovat a rozvrtá se to co zatím běhalo. No a dost se divím jak v tom je plno zastaralých věcí. GNOME 2.10 ve verzi Mandrivy 2006 je dost mimo. A nejenom to GNOME je tam starý.
    16.4.2006 21:31 pepe1 | skóre: 13 | blog: abcde
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    Pro posledni verzi 10.1 rc1 potrebujes k instalaci prvni 3 cd. Na poslednim je treba mj. kernel-source...
    16.4.2006 21:56 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE s GNOME - Kolik CD potřebuju?
    zrovna kernel-source/grafika/ je dossela dulezita vec -teda pokud to nechces system pouzivat jako kalkulacku

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.