abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách

    sekyt avatar 18.4.2006 01:49 sekyt | skóre: 16 | blog: sekytarium
    Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Přečteno: 760×
    Dobrou nočku :-).

    Mám problém s přehráváním zvuků v Opeře (> 8.50) u distra MLF2006.

    Opera mi nepřehrává žádné zvuky - třeba upozornění na ukončení stahování, nebo audio přímo na webových stránkách.

    Instaloval jsem mplayerplugin, zaktualizoval zásuvné moduly u Opery (ukázaly se zde cesty k pluginům), ale při nastavování, čím se má soubor otevřít, Opera tyto pluginy "nevidí". Ostatní instalované pluginy - flash, pdf, Real Player "vidět" jsou.

    Pravde je, že FF na třeba čt24 mi jede jen ve formátu WindowsMedia (RM se nespustí) a mp3 taky nechce přehrávat (např.ukázky vyzvánění).

    Kde je zakopanej pes? Díky

    Odpovědi

    22.5.2006 18:25 xHire | skóre: 21 | blog: Linuxovník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Mám stejný problém. Měl jsem ho už na ML 10.1, teď i na 2005. Zkrátka mi nejde zvuk (především mi vadí flash - nic dalšího jsem nezaregistroval). Používám Operu 9.0 beta 1. Ale verzí to není, (ne)dělalo mi to už za osmičkové verze. Obraz jde perfektně, ale zvuk ne... Nejde ale ani třeba v Konqueroru (ten zvuk ve flashi).

    Jen doufám, že to není jenom lokální problém (tedy problém třebíčáků ;-)).
    Kryptoměny a bločenka.
    22.5.2006 22:27 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách

    Pouzivam Mandrivu 2006 a Operu a zvuky po dokonceni stahovani mi funguji. Nastavil jsem si tam zvuk po dokonceni stahovani tento: /usr/share/sounds/KDE_Beep_Beep.wav Nepouzivam na prehravani zvuku ARTS ale ALSA (vsechy prehravace v jsem nastavil na vystupni plugin ALSA)

    "audio přímo na webových stránkách" Toto mam vypnute, ale doufam ze by mi to taky fungovaly. Mate adresu na nejakou stranku kde to muzu vyzkouset?

    Vsechy videa na webovych strankach se mi pousti v prehravaci Kaffeine (umi i nahravat :-)) pomoci pluginu kaffeine-mozilla-0.2-1mdk.

    Je dobre doinstalovat i kodeky win32-codecs-1.7-2plf, real-codecs-1.2-3plf. Vse jde nainstalovat pomoci balickovace pokud mate nastavene zdroje balicku. Potom je jeste dobre nastavit v Kaffeine cestu ke kodekum Nastaveni > Parametry xine > decoder na /usr/lib/real a /usr/lib/win32 (doporuciji nastavit i v prehravaci Xine)

    Operu pouzivam posledni testovaci verzi Weekly build 18.5.2006 http://www.operacesky.net/ je tam nekde na tech strankach i cestina.

    22.5.2006 22:30 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Jo a flash taky nemam (vubec mne to netrapi) tak nevim jestli ty zvuky ve flash jdou nebo ne. Ale myslim ze, kdyz zprovoznite tu alsu tak vam pujdou vsechy zvuky.
    sekyt avatar 23.5.2006 00:33 sekyt | skóre: 16 | blog: sekytarium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Takže jsem zjistil následující :

    Zcela náhodou jsem se včera vyskytl v jiném účtu, kde bylo potřeba změnit nastavení Opery, neb jsem přeinstaloval z 8.53 na 9.0-20060411.5-shared a hle, zvuk tady fungoval normálně. Pravda, taky jsem to mohl zjistit dřív, ale ženská na net moc neleze a děcka spíš pařej hry ve win, takže do jejich účtů v linuxu zase tolk nelezu.

    Tudíž je problém někde v mém účtu a jeho nastavení.

    Hmm, zatím jsem nepřišel na to, kde (.opera to není a čistit a opětovně nastavovat můj home aresář se mi zatím nechce - beru to jako poslední možnost).

    Pravda je, že zase až tolik mi to nechybí (standartně mám zvuk na stránkách taky vypnutej), ale občas by se to hodilo (třeba u nějaký flash hry).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.