abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Nová verze

    Ruffle, tj. open source emulátor Flash Playeru napsaný v Rustu, byl vydán ve verzi 0.4.0. Ke stažení je také na Flathubu. Přímo ve webovém prohlížeči lze vyzkoušet online dema nebo vlastní swf soubory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.7. 14:22 | Nová verze

    HollowByte je zranitelnost typu Denial of Service (DoS) v kryptografické knihovně OpenSSL. Útočník může odesíláním škodlivého payloadu o velikosti pouhých 11 bajtů zaplnit paměť serveru. OpenSSL před ověřením dat vyhradí nepřiměřený blok paměti (až 131 KB). Server pak čeká na data, která nepřišla. Zranitelnost je opravena ve verzích OpenSSL 4.0.1, 3.6.3, 3.5.7, 3.4.6 a 3.0.21.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 13:44 | Komunita

    Ve španělské A Coruñě probíhá GUADEC 2026, tj. letošní konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí GNOME. Videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 13:22 | Komunita

    Společnost Collabora ve spolupráci s Valve vyvíjí Holo Core, tj. port Arch Linuxu pro ARM64 procesory (AArch64), který bude pohánět VR headset Steam Frame. Pro testování Arch Linuxu pro AArch64 jsou k dispozici binární balíčky, zdrojové kódy i kontejner pro Docker nebo Podman.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 13:00 | IT novinky

    Mikroprocesor Zilog Z80 byl oficiálně uveden na trh před 50 lety, tj. v červenci 1976. Výroba mikroprocesoru skončila v roce 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 02:55 | Bezpečnostní upozornění

    Výzkumníci ze společnosti ESET objevili 11 zapomenutých UEFI shim zavaděčů, které byly podepsány společností Microsoft, a které umožňují útočníkům obejít ochranu UEFI Secure Boot na většině zařízení. Microsoft je zneplatnil (přidal jejich hash do databáze dbx) v rámci aktualizace Patch Tuesday dne 9. června 2026. Uživatelé Linuxu mohou databází aktualizovat pomocí LVFS. Ověřit zneplatnění zavaděčů lze pomocí skriptu uefi-dbx-audit. Jedná se o CVE-2026-8863 a CVE-2026-10797.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.7. 16:55 | Zajímavý software

    pico-usb-wifi je open source firmware pro Raspberry Pi Pico W, který jej promění v USB Wi-Fi adaptér. Po připojení k počítači se objeví jako zařízení USB CDC-NCM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.7. 16:00 | IT novinky

    Americká společnost Google ze skupiny Alphabet bude muset podle nových požadavků Evropské unie umožnit společnosti OpenAI i dalším konkurentům v oblasti umělé inteligence (AI) a internetových vyhledávačů přístup ke svým službám. Ve svém rozhodnutí o tom včera informovala Evropská komise (EK). Opatření má zajistit dodržování pravidel, jejichž cílem je omezit v EU tržní sílu velkých technologických firem. Google s tím nesouhlasí.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 04:55 | Komunita

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    17.7. 00:22 | Zajímavý software

    Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2182 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách

    sekyt avatar 18.4.2006 01:49 sekyt | skóre: 16 | blog: sekytarium
    Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Přečteno: 787×
    Dobrou nočku :-).

    Mám problém s přehráváním zvuků v Opeře (> 8.50) u distra MLF2006.

    Opera mi nepřehrává žádné zvuky - třeba upozornění na ukončení stahování, nebo audio přímo na webových stránkách.

    Instaloval jsem mplayerplugin, zaktualizoval zásuvné moduly u Opery (ukázaly se zde cesty k pluginům), ale při nastavování, čím se má soubor otevřít, Opera tyto pluginy "nevidí". Ostatní instalované pluginy - flash, pdf, Real Player "vidět" jsou.

    Pravde je, že FF na třeba čt24 mi jede jen ve formátu WindowsMedia (RM se nespustí) a mp3 taky nechce přehrávat (např.ukázky vyzvánění).

    Kde je zakopanej pes? Díky

    Odpovědi

    22.5.2006 18:25 xHire | skóre: 21 | blog: Linuxovník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Mám stejný problém. Měl jsem ho už na ML 10.1, teď i na 2005. Zkrátka mi nejde zvuk (především mi vadí flash - nic dalšího jsem nezaregistroval). Používám Operu 9.0 beta 1. Ale verzí to není, (ne)dělalo mi to už za osmičkové verze. Obraz jde perfektně, ale zvuk ne... Nejde ale ani třeba v Konqueroru (ten zvuk ve flashi).

    Jen doufám, že to není jenom lokální problém (tedy problém třebíčáků ;-)).
    Kryptoměny a bločenka.
    22.5.2006 22:27 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách

    Pouzivam Mandrivu 2006 a Operu a zvuky po dokonceni stahovani mi funguji. Nastavil jsem si tam zvuk po dokonceni stahovani tento: /usr/share/sounds/KDE_Beep_Beep.wav Nepouzivam na prehravani zvuku ARTS ale ALSA (vsechy prehravace v jsem nastavil na vystupni plugin ALSA)

    "audio přímo na webových stránkách" Toto mam vypnute, ale doufam ze by mi to taky fungovaly. Mate adresu na nejakou stranku kde to muzu vyzkouset?

    Vsechy videa na webovych strankach se mi pousti v prehravaci Kaffeine (umi i nahravat :-)) pomoci pluginu kaffeine-mozilla-0.2-1mdk.

    Je dobre doinstalovat i kodeky win32-codecs-1.7-2plf, real-codecs-1.2-3plf. Vse jde nainstalovat pomoci balickovace pokud mate nastavene zdroje balicku. Potom je jeste dobre nastavit v Kaffeine cestu ke kodekum Nastaveni > Parametry xine > decoder na /usr/lib/real a /usr/lib/win32 (doporuciji nastavit i v prehravaci Xine)

    Operu pouzivam posledni testovaci verzi Weekly build 18.5.2006 http://www.operacesky.net/ je tam nekde na tech strankach i cestina.

    22.5.2006 22:30 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Jo a flash taky nemam (vubec mne to netrapi) tak nevim jestli ty zvuky ve flash jdou nebo ne. Ale myslim ze, kdyz zprovoznite tu alsu tak vam pujdou vsechy zvuky.
    sekyt avatar 23.5.2006 00:33 sekyt | skóre: 16 | blog: sekytarium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera + ML2006 nejde zvuk na stránkách
    Takže jsem zjistil následující :

    Zcela náhodou jsem se včera vyskytl v jiném účtu, kde bylo potřeba změnit nastavení Opery, neb jsem přeinstaloval z 8.53 na 9.0-20060411.5-shared a hle, zvuk tady fungoval normálně. Pravda, taky jsem to mohl zjistit dřív, ale ženská na net moc neleze a děcka spíš pařej hry ve win, takže do jejich účtů v linuxu zase tolk nelezu.

    Tudíž je problém někde v mém účtu a jeho nastavení.

    Hmm, zatím jsem nepřišel na to, kde (.opera to není a čistit a opětovně nastavovat můj home aresář se mi zatím nechce - beru to jako poslední možnost).

    Pravda je, že zase až tolik mi to nechybí (standartně mám zvuk na stránkách taky vypnutej), ale občas by se to hodilo (třeba u nějaký flash hry).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.