Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
* CNAME www.mojedomena.czDíky moc předem za jakékoliv rady.
Wildcard As and CNAMEs are possible too, and are really confusing to users, and a potential nightmare if used without thinking first. It could result (due again to domain searching) in any telnet/ftp attempts from within the domain to unknown hosts to be directed to one address. One such wildcard CNAME (in *.edu.com) caused Internet-wide loss of services and potential security nightmares due to unexpected interactions with domain searching. It resulted in swift fixes, and even an RFC ([RFC 1535]) documenting the problem.jste četl, stejně jako všechna ostatní RFC, týkající se DNS. Pokud ne, na wildcard záznamy raději zatím zapomeňte.
host -t a nejakynesmysl.abclinuxu.cz
tak mi to vrátí výsledek...
vhost
pre apache.
# http://httpd.apache.org/docs/2.0/vhosts/mass.html # get the server name from the Host: header UseCanonicalName Off VirtualDocumentRoot /var/www/vhosts/%-1/%-2/%-3/%-4/
Napadlo mě teď třeba, že domény 3.řádu se nemusí zakládat jen spolu s adresářem, ale můžou být nastaveny rewritem. A toto už není možné zajistit nijak jinak než ve spolupráci s wildcard.
Netuším proč.
Na mě je, abych to provedl, takže musím najít cestu, jak to udělat, ne proč to neudělat.
Nesouhlasím. Rozhodně si nemyslím, že by se člověk měl automaticky snažit splnit všechny požadavky zadavatele, ať jsou sebenesmyslnější. Většinou je vhodné si nejdřív položit otázku "proč to tak dělat" a "zda to tak vůbec dělat". než se začnete zabývat otázkou "jak to udělat". Trochu mi připomínáte jednoho přítele (fyzika), který mi tvrdil, že "To jste vy, matematici. Fyzika nezajímá, že ta řada nemá součet, on ji prostě sečte."
Navíc jsem netvrdil, že wildcard záznamy nemáte za žádných okolností použít. Pouze jsem vás vyzval, abyste si nejdřív důkladně prostudoval všechny specifikace, týkající se DNS, protože když to neuděláte, riskujete, že vaše neuváženě vytvořené wildcard záznamy nadělají víc škody než užitku. Také samozřejmě doufám, že během toho studia pochopíte, že bezmyšlenkovité vytváření wildcard záznamů z lenosti není dobrý nápad.
Trochu jinak: Kdyby to nebylo užitečné, proč by to někdo vymýšlel?
Správná otázka. Kdybyste se podíval do příslušných RFC, jak jsem vás vyzval, zjistil byste, že koncept wildcard záznamů byl vymyšlen výhradně pro MX
záznamy kvůli přesměrování pošty. Možnost použití wildcard A
nebo CNAME
záznamů se tam sice také zmiňuje, ale pouze okrajově, a jedním dechem se upozorňuje na možné problémy - viz výše citovaný odstavec.
A
záznamy, vyvozoval, že reverzní záznamy jsou hloupost.
INSERT INTO `mojedomena` VALUES ('*.mojedomena.cz', 259200, 'Cname', www.mojedomena.cz.');Nefunguje.
INSERT INTO `mojedomena` VALUES ('*', 259200, 'Cname', 'www.mojedomena.cz.');
*.mojedomena.cz
reaguje na host -t a *.mojedomena.cz
, ale už ne na host -t a blabla.mojedomena.cz
.
Errors are handled really badly.Ale před měsícem někdo napsal, že brzy vyjde nová verze, která opraví wildcard záznamy, tak se třeba dočkáš. Nicméně ten projekt ve mě nevzbuzuje ani trochu důvěry pro produkční nasazení.
Tiskni
Sdílej: