Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
ethtool -s eth0 autoneg off speed 100 duplex full, ale i tak eth0: link up, 10Mbps, half-duplex, lpa 0x0000
Problém je, že mám levný switch. Podle dokumentace ale 100Mbps, full-duplex umí.
vyzkouset nejdriv jiny kabel, kdyz nezafunguje, pak propojit s jinym PC bez switche, jenom krizenym kabelem, jestli je to opravdu switchem. Pokud se totiz switch se sitovkou nedomluvi - smula.
ethtool -s eth0 autoneg on speed 100 duplex fullethtool -s eth0 autoneg off speed 100 duplex full
Teď už mě data přez Sambu valí kolem 5MB/s, což je sice na 100Mb/s síť ještě málo (tady už asi hraje roli ten levný switch), ale je to víc, než původních 300kB/s.
ethtool -s eth0 autoneg on speed 100 duplex full a i po rebootu jsem měl 100Mbps Full-Duplex, ale teď jsem si nainstaloval Kubuntu a musím to spouštět po každém spuštění.
Nejde to nastavit na stálo v nějakém konfiguračním souboru?
post-up mii-tool --advertise=100baseTx-FD
A bude sa ti to spustat pri kazdom starte, cize po kazdom starte budes mat rychlo 100 mbp/s
mii-tool --advertise=100baseTx-FD
A to je vsetko
Tiskni
Sdílej: