Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Chtel bych pomoct pri vyberu distribuce, ktera by muj HW automaticky detekovala. (hlavne tu sitovku)
Jiz jsem zkousel FC4 x86_64 a debian, ale zde to neslo. (+ mnoho dalsich ci live distribuce) Zjistil jsem,ze pri verzi jadra 2.6.16.1 by to melo "prej" jit.
Ale nevim,jaka distribuce tuto verzi ma.
Verzi jádra použitou v distribuci určitě najdete na jejím webu. Vše hezky pohromadě pak třeba na http://distrowatch.com/
Máte s něčím zkušenosti? Tak se ptejte třeba ... a) ať se přímo dostanu k A, b) ať vidím tohle, c)ať najdu tohle na netu a v češtině. A pak teprve se uvidí - a vy máte tipy.
Ok, máme zkušenosti s kupovanou i stahovanou Mandrivou 2006, na desce Asus a s amd bartonem/sempronem, pata i sata disku maká dobře (jednoduše instalovatelně). Tj. instalace proběhla, vybráno startování do grafiky, vyzkoušeno zobrazení Xek a ok.
Kdybyste neměl problémy s angličtinou, tak bych navrhnul Quantiana - na dvd ja cca 5GB softwaru, přes apt-get lze mnohé rychle doinstalovat. Tj. u Quantiana jako u každé live distribuce máte +/- odladěný soft, který poběží bez praní se s ním. Já ho mám stále ještě na disku (lze jej nainstalovat), dokud si neověřím, že se bez něj obejdu (matematické a další výpočty) a nahradím ho.
Když tak se ptejte konkrétně, nevím vše, ale mnohé odpovědi se válí po internetu, tak si snad poradíme.
Za tu síťovku se omlouvam, špatně jsem četl původní znění.
Pokud jde při instalaci spustit příkazový řádek, tak by mohl být i zajímavý výpis fdisk -l
, či pokud se bez toho obejdeme, tak při instalaci zvolíme použitý disk, kde vidíte ext2 a swap, ext2 použijete jako "/". Ovšem každý vám doporučí nepoužívat ext2 a místo toho vzít žurnálovací file systém, namátkou xfs, jfs, ext3 nebo reiserfs.
/etc/modules
.
A nejdřív zadej v konzoli jako root modprobe via-rhine
, jestli se vůbec natáhne.
Například po spuštění drakconfu a volbě parametrů síťovky máte možnost ručně vybrat konkrétní modul. A pokud víte který, tak by Vám to mělo již stačit, abyste rozchodil síť (vybral jej a zadal parametry). Doporučuji když tak posadit se s počítačem vedle dalšího s přístupem k netu a nechat si radit.
Tiskni
Sdílej: