Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
smtpd_recipient_restrictions = permit_sasl_authenticated, permit_mynetworks, reject_unauth_destinationa chces
smtpd_recipient_restrictions = permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination
At this time, SSL-enabled Microsoft Internet mail clients send security command requests (SSL) that are incompatible with the Exchange Server Internet Mail Service security command set (TLS). Consequently, there is no way of using this configuration for sending SMTP secure mail.Celkem hezky, ale koukam, ze tam pisou ze TLS na 25 umi, no aspon neco.
250-AUTH PLAIN LOGIN 250-AUTH=PLAIN LOGINSpravny postup je nastavit autentizaci pomoci SASL a pak povolit odesilani posty autentizovanym spojenim. Vice viz: http://nakedape.cc/info/Cyrus-IMAP-HOWTO/quickstart-fedora.html nebo http://www.falkotimme.com/howtos/perfect_setup_fedora_core_4/ (cast Postfix With SMTP-AUTH And TLS) Radek P.S. SASL je mechanizmus, ktery pomoci demona s pravy roota umoznuje provadet autentizaci procesum bez prav roota... P.P.S. Je rozdil mezi autentizaci a autorizaci :)
Nevím jestli tomu dobře rozumím. Chceš ověřovat uživatele (SASL) nebo sifrovat přenos (TLS). Pokud chceš ověřovat uživatele tak záleží na tom proti čemu sasl ověřuje přihlašovací údaje. Toto řídí konfigurační soubor /usr/lib/sasl2/smtpd.conf (v mém případě). Vněm je parametr pwcheck_method a ten můžeš nastavit na saslauthd (ověřuje se proti exitujicím uživatelským účtům) nebo auxprop a tady si musíš vytvořit svůj seznam uživatelů a hesel (man saslpasswd2). Samozřejmě démon saslauthd musí běžet a vřípadě změn restartovat.
Nastavení v postfixu je pak jednoduché v /etc/postfix/main.cf nastavit:
smtpd_sasl_auth_enable = yes
smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination
a reloadnout nastavení postfixe. V případě že to ještě nepůjde tak můžeš ješte přinutit postfix o výpis podrobnějších informací do logu (debug_peer_level
a debug_peer_list
)
Tak to už nemá s postfixem moc společnýho. Postfix musí ověřovat přez SASL a SASL démona musíš nastavit na použití s mysql. Ještě jsem to nezkoušel. Zkus googlit třeba SASL + MySQL.
pwcheck_method: auxprop auxprop_plugin: sql password_format: crypt sql_engine: mysql mech_list: LOGIN PLAIN # mech_list: LOGIN PLAIN DIGEST-MD5 CRAM-MD5 # DIGEST-MD5 CRAM-MD5 nelze pouzit s sifrovanym heslem v MySQL sql_user: db_uzivatel sql_passwd: db_heslo sql_database: db_mail sql_hostnames: localhost sql_select: SELECT crypt_pass FROM users WHERE email = '%u@%r' #sql_select: SELECT plain_pass FROM users WHERE email = '%u@%r' sql_verbose: yesNebude fungovat se zasifrovanym heslem v DB, pokud neni v distribuci patricne opatchovano. Jestli chces pouzivat PAM, tak nainstalovat pam-mysql, zmenit nahore
pwcheck_method: pam
a v /etc/pam.d/smtp nastavit
auth required /lib/security/pam_stack.so service=system-auth account required /lib/security/pam_stack.so service=system-auth # MySQL email authentication # crypt values: # 0 (or "plain") = plaintext passwords # 1 (or "Y") = use crypt(3) function # 2 (or "mysql") = use MySQL PASSWORD() function # 3 (or "md5") = use MySQL MD5() function auth optional pam_mysql.so host=localhost db=db_mail user=db_uzivatel \ passwd=db_heslo table=users usercolumn=email passwdcolumn=crypt_pass crypt=1 account required pam_mysql.so host=localhost db=db_mail user=db_uzivatel \ passwd=db_heslo table=users usercolumn=email passwdcolumn=crypt_pass crypt=1pam-mysql nefunguje s DIGEST-MD5 nebo CRAM-MD5 autentizaci, je nutno pouzit auxprop plugin (viz vyse).
Tiskni
Sdílej: