abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?

    12.5.2006 10:59 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Přečteno: 125×
    Uvažuji o upgrade Gentoo systému na svém notebooku z profilu 2005.1 na 2006.0. Oficiální dokumentace popisuje pouze obecný postup a s konkrétními problémy končí u profilu 2005.1. http://www.gentoo.org/doc/en/gentoo-upgrading.xml

    Než se do toho pustím, chci vědět, zda to neobnáší moc problémů. Skutečně bude stačit pak pouze emerge -uavD system? Zase tak velkou potřebu upgradovat nemám, abych s tím strávil týden. Pravda ale je, že některé aplikace (například enblend) už si mi stěžují, že chtějí novější GCC apod. Tak jsem na upgrade pomyslel.

    Odpovědi

    Jan Zahornadsky avatar 12.5.2006 11:56 Jan Zahornadsky | skóre: 22 | blog: hans_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Profil jsem upgradoval už dvakrát a ani jednou jsem si nevšiml, že se něco stalo ;-) Ale samozřejmě to může přinést problémy, odmaskují se některé balíčky, jiné se zamaskují... Záleží na tom, co konkrétně máš nainstalované.
    Actually, I was half an hour into the pointer scripting documentation when she got dressed and left.
    12.5.2006 12:06 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Jestli principu "přechodu na novější profil" dobře rozumím, tak při novějším profilu se například bude kompilovat i nové jádro. A to přece může mít úplně jiné volby pro konfiguraci, takže v "seemless" upgrade bohužel moc nevěřím. Už to zase vidím, zasekaný jarní víkend...:)
    12.5.2006 12:14 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Novejsi jadro? Ty tam snad nedejboze mas ted profil 2.4? :-)
    12.5.2006 14:01 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    2.6.14 --> 2.6.16. Teda, jestli se při takovéto změně nemění nic v konfiguraci, pak fajn, já to ještě nikdy nedělal. Jádro jsem poprvé konfiguroval a kompiloval až teď při instalaci Gentoo, na kterém uže nějakou dobu beze změny "běžím"... Tak se prostě "bojím", že mě při přechodu na novější profil čeká něco podobného...
    12.5.2006 12:48 Jan Mikuš | skóre: 20 | Kladno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Jadro kompilovat znova nemusis. Staci, kdyz po zmene profilu udelas 'emerge --update --deep --newuse world'.
    12.5.2006 14:09 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Když se jen dívám, jaké jsou obstrukce okolo upgrade samotného GCC: z GCC-3.3 na 3.4. To za mě přece emerge --update --deep --newuse world neudělá. Nebo ano? A co tedy dělá emerge -uavD system? Mám v tom nějaký zmatek...
    Cubic avatar 12.5.2006 14:15 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    A co tedy dělá emerge -uavD system?
    man emerge:
    -u ~ --update
    -v ~ --verbose (ukecanejsi vystup)
    -D ~ --deep (zavislosti)
    -a ~ --ask (podleme zbytecne)

    jak pise David zmen simlink a hotovo
    David Watzke avatar 12.5.2006 14:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    -a není zbytečné, je lepší se podívat co se děje ;-)

    Btw, o simlinku jsem nic nepsal :o)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Cubic avatar 12.5.2006 14:18 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    ok symlink

    ja se radsi podivam predem emerge -pvuD a pak na ask kaslu
    Cubic avatar 12.5.2006 14:21 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    tak jo ted koukam, ze ask je asi efektivnejsi ale zvyk je zelezna kosile, navic nekdy potrebuju treba neco zamaskovat nebo udmaskovat tak stejnde delam emerge -pvuD vickrat za sebou az je to k me dokonalosti a pak to teprve spustim
    12.5.2006 14:19 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Ale no dobře, ty přepínače si dokážu najít sám. Já se spíše ptal na a ten argument "system". I v man emerge to nějak přehlížím.
    David Watzke avatar 12.5.2006 14:25 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    system = těch 96 (?) systémových balíčků, jako je gcc, glibc, make a další.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    12.5.2006 14:33 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Tak jsem tedy změnil symlink, udělal emerge -uavD system, a nestalo se nic. Když neuvažuju kompilaci jediného balíku: ghostscriptu.

    Tak ještě pořád asi tomu kroku povýšení profilu nerozumím úplně dobře. Já myslel, že to v sobě obnáší právě třebas ten přechod na GCC 3.4 a co já vím jaké jiné vylomeniny. Ale jak to tak vypadá, tak asi ne, to by si člověk musel udělat ručně.
    David Watzke avatar 12.5.2006 14:35 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Vždyť jsem to psal, změny jsou minimální.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 12.5.2006 14:02 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Prostě předěláš symlink a o nic se nemusíš starat.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    12.5.2006 14:11 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    No dobrá tedy, budu věřit, snad tedy má víra zachrání můj víkend pro jiné aktivity než konfigurování a kompilování...:-) Radši jsem se zeptal, jestli si na něco nemám dát pozor.
    David Watzke avatar 12.5.2006 14:15 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Jasně. Řekni si: když to zvládne bez problémů 14 letej kluk, zvládnu to i já ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    12.5.2006 14:21 Zdeněk Hurák | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Sakra, to už jde vidět, že mi není 14? A že z nejlepších počítačových let už jsem pryč? Sakra, sakra, sakra...:))
    12.5.2006 16:39 ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Upgrage Gentoo na profil 2006.0: doporučíte?
    Pri prechode na novy profil asi bude treba pouzit emerge --sync a potom fixpackages; emerge -uNDav world

    pri zmene gcc je dobre (nie vzdy nutne) prekompilovat zavisle balicky na fcc navod http://www.gentoo.org/doc/en/gcc-upgrading.xml je ok len treba ist podla bodu 3. a emerge -e system(aj world) netreba (je to ako druha moznost!!!)

    potom staci stare gcc zmazat emerge -aC =sys-devel/gcc-3.3*

    V tom navode je to dobre popisane, robil som to asi pred 2 mesiacmi a bez problemov.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.