abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: gentoo & ivman - zadna odezva

    29.5.2006 13:56 Daniel Tihelka | skóre: 4
    gentoo & ivman - zadna odezva
    Přečteno: 314×
    Ahojte,

    potrebuji poradit s jednim problemem. Nedavno jsem nainstaloval gentoo a podle navodu na wiki ivman, hald, a dbus (bohuzel ted nevim verze, ale kdyz tak je dopisu). Automaticke pripojovani mi fungovalo, ale jenom nejaky cas, najednou to behat prestalo. Zjistil jsem nasledujici:
    • rucni pripojeni (mount /dev/....) usb zarizeni funguje bez problemu
    • d-bus i hald bezi.
    • kdyz jsem spustil hald v debug a verbose modu (ne daemon) spravne vypisuje ze detekoval nove pripojene zarizeni. Stejne tak kdyz USB vytahnu.
    • kdyz spustim ivman v debug rezimu (jako "obyc" uzivatel), napise jaky prikaz pouzije pro mount a pak "entering main loop", nicmene po zasunuti USB zadna reakce, zadny vypis. Jako by od hald nedostal zadnou zpravu (primo nebo pres d-bus??).
    Pokud nebezi hald, vypise ivman rovnou chybu, takze se zda ze by melo vsechno fungovat, ale ve skutecnosti mrtvo. Bohuzel nevim, od ceho se odrazit ....

    Napada vas neco? Muze byt nejaka chyba v ~/.ivman/... konfiguraci? Nebo neco zavaznejsiho? Budu vdecny za jakoukoli napovedu nebo pomoc ...

    Diky mco vsem, D.

    P.S. Budete-li chtit, prilozim presne vypisy (momentalne tady nemam svuj pocitac)

    Odpovědi

    31.5.2006 16:37 Daniel Tihelka | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gentoo & ivman - zadna odezva
    Jeste pridavam vypisy: Spusteni hald (verze 0.5.5.1): # hald --daemon=no --verbose=yes
    11778: 16:24:19.969: addon-acpi.c:78: Cannot connect to acpid socket: No such file or directory
    16:24:24.756 [I] osspec.c:237: bytes_read=166 buf='add@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4'
    16:24:24.756 [I] osspec.c:237: bytes_read=295 buf='add@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4/1-4:1.0'
    16:24:24.756 [I] osspec.c:237: bytes_read=169 buf='add@/class/scsi_host/host2'
    16:24:24.756 [I] osspec.c:237: bytes_read=217 buf='add@/class/usb_device/usbdev1.3'
    11778: 16:24:24.969: addon-acpi.c:78: Cannot connect to acpid socket: No such file or directory
    16:24:29.755 [I] osspec.c:237: bytes_read=218 buf='add@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4/1-4:1.0/host2/target2:0:0/2:0:0:0'
    16:24:29.757 [I] osspec.c:237: bytes_read=211 buf='add@/block/sdb'
    16:24:29.760 [I] osspec.c:237: bytes_read=221 buf='add@/block/sdb/sdb1'
    16:24:29.761 [I] osspec.c:237: bytes_read=232 buf='add@/class/scsi_device/2:0:0:0'
    16:24:29.761 [I] osspec.c:237: bytes_read=244 buf='add@/class/scsi_generic/sg1'
    11778: 16:24:29.974: addon-acpi.c:78: Cannot connect to acpid socket: No such file or directory
    11778: 16:24:34.978: addon-acpi.c:78: Cannot connect to acpid socket: No such file or directory
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=250 buf='remove@/class/scsi_generic/sg1'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=238 buf='remove@/class/scsi_device/2:0:0:0'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=227 buf='remove@/block/sdb/sdb1'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=217 buf='remove@/block/sdb'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=224 buf='remove@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4/1-4:1.0/host2/target2:0:0/2:0:0:0'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=175 buf='remove@/class/scsi_host/host2'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=301 buf='remove@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4/1-4:1.0'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=223 buf='remove@/class/usb_device/usbdev1.3'
    16:24:39.001 [I] osspec.c:237: bytes_read=154 buf='remove@/devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-4'
    11778: 16:24:39.978: addon-acpi.c:78: Cannot connect to acpid socket: No such file or directory
    
    Jak je videt, po pripojeni USB flash disku a jeho opetovnem odpojeni hald reaguje jak ma. Predpokladam, ze chyba addon-acpi nema s timto problemem nic spolecneho, pripojovani zarizeni by stad mel delat hald-addon-storage (nebo se pletu?).
    po spusteni ivman (verze 0.6.8): ~$ ivman -d --nofork
    manager.c:1334 (do_startup_configure) Directory /home/dtihelka/.ivman/ will be used for configuration files.
    manager.c:257 (set_mount_command) No mount command was specified in IvmConfigBase.xml.  Ivman will try to automatically detect the command to use. If Ivman incorrectly detects the program(s) available on your system, first make sure the program(s) are in the default shell PATH, then please report it as a bug.
    manager.c:278 (set_mount_command) pmount-hal was found on your system. It will be used for mounting.
    manager.c:1383 (main) ivman 0.6.8, http:/ivman.sourceforge.net
    manager.c:1388 (main) Compiled against HAL 0.5.x or later
    manager.c:1395 (main) Running in user mode.
    manager.c:1426 (main) Entering main loop.
    
    a dal vubec nic i kdyz jsem nekolikrat vlozit a vysunul USB flash disk. Stejne tak se nic nedeje, kdyz spustim ivman jako root (pres /etc/initd/ivman start) Any ideas? Jsem z toho zoufaly, nemam se ceho chytit. Jedine co me napada je spatny konfiguracni soubor .....
    31.5.2006 17:08 Daniel Tihelka | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gentoo & ivman - zadna odezva
    Jo a jeste jedna vec. Ted jsem si vsiml, ze # lshal | grep block.device NEVYPISE /dev/sdb ani /dev/sdb1 i kdyz mam USB flash zastrceny. mount /dev/sdb1 /mnt/usb funguje bez problemu.

    Takze ze by prece jen problem s hald??? Diky, Dan

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.