abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: nokia 3120 přes USB kabel

    9.6.2006 10:19 Petr
    nokia 3120 přes USB kabel
    Přečteno: 901×
    zdravím, potřeboval bych poradit s připojením mobilního telefonu k PC v OS Linux. Na internetu jsem našel něco málo informací, ale nějak mi to nejede resp. nevytvoří se mi žádné zařízení, které bych použil v softwaru gnokii nebo gammu.

    jestli chcete tak tu je vypis lsusb:
    Bus 004 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 002 Device 002: ID 0df7:0800 Mobile Action Technology, Inc. 
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000
    
    jestli chcete další výpisy tak si řekněte.

    předem dík :]

    Odpovědi

    9.6.2006 11:31 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel

    Dmesg by měl vypsat po připojení něco jako:

    usb 1-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 4

    Já jinak umím jen GPRS a bluetooth, gnokii nepoužívám.

    9.6.2006 11:38 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    ahoj, ja se pripojuju s nokii 3220....no jde o to, co mas za kabel. Pokud mas originalni jako ja (CA-42), tak k tomu je potreba mit v jadre podporu ACM a ono ti to vytvori zarizeni ttyACM0, pres ktery normalne komunikujes (at uz s gnokii nebo pres pppd na pripojeni).
    9.6.2006 11:48 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    tak ten kabel mám MA-8630C. modul cdc_acm mám zavedenej ,ale žádné zařízení se právě nevytvořilo.
    9.6.2006 12:45 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    usb-serial nebo acm se k tomu kabelu nehlásí? Předpokládám, že nevíš na jakém chipu je to postavené...
    9.6.2006 12:58 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    No vypadá to že se k tomu právě nic nehlásí. hraju si s tím už od včera a stále nic.

    hrabal jsem se na webu v informacích a myslím, že mám špatný kabel. bo jsem našel, že k 3120 patří MA-8620E a já mám MA-8630C.

    tak nevím jestli nejsou v prodejně trotli :)
    9.6.2006 13:03 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    No můžeš zkusit vnutit to usbserialu:
    modprobe usbserial vendor=0x0df7 product=0800
    
    Ale výsledek asi nebude nic moc.
    9.6.2006 13:04 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    jo právě se něco ozvalo:
    hub 2-0:1.0: port 2, status 0300, change 0003, 1.5 Mb/s
    usb 2-2: USB disconnect, address 3
    usb 2-2: usb_disable_device nuking all URBs
    usb 2-2: unregistering interface 2-2:1.0
    usb 2-2:1.0: hotplug
    usb 2-2: unregistering device
    usb 2-2: hotplug
    hub 2-0:1.0: debounce: port 2: total 100ms stable 100ms status 0x300
    ehci_hcd 0000:00:10.3: GetStatus port 2 status 001002 POWER sig=se0  CSC
    hub 1-0:1.0: port 2, status 0100, change 0001, 12 Mb/s
    hub 1-0:1.0: debounce: port 2: total 100ms stable 100ms status 0x100
    uhci_hcd 0000:00:10.0: suspend_hc
    ehci_hcd 0000:00:10.3: GetStatus port 2 status 001403 POWER sig=k  CSC CONNECT
    hub 1-0:1.0: port 2, status 0501, change 0001, 480 Mb/s
    hub 1-0:1.0: debounce: port 2: total 100ms stable 100ms status 0x501
    ehci_hcd 0000:00:10.3: port 2 low speed --> companion
    uhci_hcd 0000:00:10.0: wakeup_hc
    ehci_hcd 0000:00:10.3: GetStatus port 2 status 003402 POWER OWNER sig=k  CSC
    uhci_hcd 0000:00:10.0: port 2 portsc 01a3
    hub 2-0:1.0: port 2, status 0301, change 0001, 1.5 Mb/s
    hub 2-0:1.0: debounce: port 2: total 100ms stable 100ms status 0x301
    usb 2-2: new low speed USB device using address 4
    usb 2-2: skipped 1 descriptor after interface
    usb 2-2: new device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
    usb 2-2: default language 0x0409
    usb 2-2: Product: USB Data Cable
    usb 2-2: Manufacturer: MobileAction Technology Inc.
    usb 2-2: hotplug
    usb 2-2: adding 2-2:1.0 (config #1, interface 0)
    usb 2-2:1.0: hotplug
    usbserial_generic 2-2:1.0: usb_probe_interface
    usbserial_generic 2-2:1.0: usb_probe_interface - got id
    
    rou7 avatar 31.7.2006 14:10 rou7 | skóre: 12 | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    zdravim.

    tak jsem se po delsi dobe a zakoupeni jineho kabelu vratil k rozchozeni nokie 3120.

    podarilo se mi to rozchodit s kabelem MA-8620E (firma MobileAction) a programem gammu. potreboval jsem to pro editaci telefonu pres PC a to se mi povedlo, ale nic dalsiho jsem s tim netestovat.

    rozchozeni: zavedenim modulu usbserial a pl2303 se vytvorilo zarizeni /dev/ttyUSB0. po spusteni gammu --identify jsem zjistil ze telefon byl nalezen. lze bez problemu editovat telefoni seznam, sms zpravy atp. jde i zaloha celeho telefonu + obnova. editace seznamu v PC a nahrani do telefonu.
    rou7 avatar 1.8.2006 15:24 rou7 | skóre: 12 | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nokia 3120 přes USB kabel
    tak bych jeste nadhodil jeden problemek. pri pripojeni telefonu se mi ho nepodari ihned najit i kdyz se vytvori zarizeni. musim ho nejak probudit programem gnokii, treba prikazem monitor a potom uz mi ho najde i gammu.

    nevite cim to je?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.