abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace vmware, Dapper

    29.6.2006 17:14 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Instalace vmware, Dapper
    Přečteno: 279×
    Zdravíčko,
      chtěl bych naistalovat do svého dapperu vmware-player. Ten závisí na vmware-player-kernel-modules a ten závisí na vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23. Problém je a v tom, že mám kernel 2.6.15-25. Vyšší verze vmware-player-kernel-modules není dostupná (v ubuntu repositářích). Je možné používat bez problémů vmware kernel modul pro nižší verzi jádra? Je to problém repositářů ubuntu? Díky za odpovědi.

    Odpovědi

    29.6.2006 17:19 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    při pokusu o instalaci se dostávám do tohoto problému:
    debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
    debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
    debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
    Přednastavuji balíky...
    Instaluji balík vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23.
    (Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 73246 souborů a adresářů.)
    Rozbaluji vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23 (z .../vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23_2.6.15.10-6_i386.deb) ...
    Instaluji balík vmware-player-kernel-modules.
    Rozbaluji vmware-player-kernel-modules (z .../vmware-player-kernel-modules_2.6.15.10-6_all.deb) ...
    Instaluji balík vmware-player.
    Rozbaluji vmware-player (z .../vmware-player_1.0.1-4_i386.deb) ...
    debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
    debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
    debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
    Nastavuji balík vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23 (2.6.15.10-6) ...
    
    Nastavuji balík vmware-player-kernel-modules (2.6.15.10-6) ...
    Nastavuji balík vmware-player (1.0.1-4) ...
    Now configuring VMware Player.  (This may take some time...)
    Configuring a bridged network for vmnet0.
    
    Configuring a NAT network for vmnet8.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.62.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    Configuring a host-only network for vmnet1.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.168.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    Starting VMware services:
       Virtual machine monitor                                            failed
       Virtual ethernet                                                   failed
    Module vmnet is not loaded.  Please verify that it is loaded before
    running this script.
    
    invoke-rc.d: initscript vmware-player, action "start" failed.
    dpkg: chyba při zpracovávání vmware-player (--configure):
     podproces post-installation script vrátil chybový status 1
    Při zpracování nastaly chyby:
     vmware-player
    E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
    Instalace balíku selhala. Zkouším obnovit:
    Nastavuji balík vmware-player (1.0.1-4) ...
    Now configuring VMware Player.  (This may take some time...)
    Configuring a bridged network for vmnet0.
    
    Configuring a NAT network for vmnet8.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 192.168.235.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.conf that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.leases that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.leases~ that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/nat/nat.conf that this program was about to install
    already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    Configuring a host-only network for vmnet1.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.124.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.conf that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.leases that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.leases~ that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    Starting VMware services:
       Virtual machine monitor                                            failed
       Virtual ethernet                                                   failed
    Module vmnet is not loaded.  Please verify that it is loaded before
    running this script.
    
    invoke-rc.d: initscript vmware-player, action "start" failed.
    dpkg: chyba při zpracovávání vmware-player (--configure):
     podproces post-installation script vrátil chybový status 1
    
    Dříve jsem vmware-player měl naistalovaný (ještě na jádře -23) a fungoval. Poté jsem jej odinstloval a teď jej znova potřebuji.
    29.6.2006 21:52 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    A zkousel jsi nainstalovat verzi, kterou lze stahnout primo na strankach VMware?
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    29.6.2006 20:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    A při pokusu spustit vmplayer virtualko.vmx se sice spustí vmplayer, ale zařve že mu chybí vmmon modul a /dev/vmmon zařízení. Zkoušel jsem vytvořit /dev/vmmon ručně ale to nestačilo. Modul vmmon není načtený a modprobe ho nezná.
    16.7.2006 13:55 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    PEBKAC

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.