abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace vmware, Dapper

    29.6.2006 17:14 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Instalace vmware, Dapper
    Přečteno: 278×
    Zdravíčko,
      chtěl bych naistalovat do svého dapperu vmware-player. Ten závisí na vmware-player-kernel-modules a ten závisí na vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23. Problém je a v tom, že mám kernel 2.6.15-25. Vyšší verze vmware-player-kernel-modules není dostupná (v ubuntu repositářích). Je možné používat bez problémů vmware kernel modul pro nižší verzi jádra? Je to problém repositářů ubuntu? Díky za odpovědi.

    Odpovědi

    29.6.2006 17:19 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    při pokusu o instalaci se dostávám do tohoto problému:
    debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
    debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
    debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
    Přednastavuji balíky...
    Instaluji balík vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23.
    (Čtu databázi ... nyní je nainstalováno 73246 souborů a adresářů.)
    Rozbaluji vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23 (z .../vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23_2.6.15.10-6_i386.deb) ...
    Instaluji balík vmware-player-kernel-modules.
    Rozbaluji vmware-player-kernel-modules (z .../vmware-player-kernel-modules_2.6.15.10-6_all.deb) ...
    Instaluji balík vmware-player.
    Rozbaluji vmware-player (z .../vmware-player_1.0.1-4_i386.deb) ...
    debconf: nemohu inicializovat rozhraní: Gnome
    debconf: (Unable to load Gnome -- is libgnome2-perl installed?)
    debconf: uchyluji se k rozhraní: Dialog
    Nastavuji balík vmware-player-kernel-modules-2.6.15-23 (2.6.15.10-6) ...
    
    Nastavuji balík vmware-player-kernel-modules (2.6.15.10-6) ...
    Nastavuji balík vmware-player (1.0.1-4) ...
    Now configuring VMware Player.  (This may take some time...)
    Configuring a bridged network for vmnet0.
    
    Configuring a NAT network for vmnet8.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.62.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    Configuring a host-only network for vmnet1.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.168.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    Starting VMware services:
       Virtual machine monitor                                            failed
       Virtual ethernet                                                   failed
    Module vmnet is not loaded.  Please verify that it is loaded before
    running this script.
    
    invoke-rc.d: initscript vmware-player, action "start" failed.
    dpkg: chyba při zpracovávání vmware-player (--configure):
     podproces post-installation script vrátil chybový status 1
    Při zpracování nastaly chyby:
     vmware-player
    E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
    Instalace balíku selhala. Zkouším obnovit:
    Nastavuji balík vmware-player (1.0.1-4) ...
    Now configuring VMware Player.  (This may take some time...)
    Configuring a bridged network for vmnet0.
    
    Configuring a NAT network for vmnet8.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 192.168.235.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.conf that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.leases that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/dhcpd/dhcpd.leases~ that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet8/nat/nat.conf that this program was about to install
    already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    Configuring a host-only network for vmnet1.
    
    Probing for an unused private subnet (this can take some time)...
    
    The subnet 172.16.124.0/255.255.255.0 appears to be unused.
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.conf that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.leases that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    The file /etc/vmware/vmnet1/dhcpd/dhcpd.leases~ that this program was about to
    install already exists.  Overwrite? [yes] yes
    
    Starting VMware services:
       Virtual machine monitor                                            failed
       Virtual ethernet                                                   failed
    Module vmnet is not loaded.  Please verify that it is loaded before
    running this script.
    
    invoke-rc.d: initscript vmware-player, action "start" failed.
    dpkg: chyba při zpracovávání vmware-player (--configure):
     podproces post-installation script vrátil chybový status 1
    
    Dříve jsem vmware-player měl naistalovaný (ještě na jádře -23) a fungoval. Poté jsem jej odinstloval a teď jej znova potřebuji.
    29.6.2006 21:52 vader | skóre: 23 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    A zkousel jsi nainstalovat verzi, kterou lze stahnout primo na strankach VMware?
    Buď byl šílený Philip K. Dick, nebo jsou šílení všichni ostatní.
    29.6.2006 20:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    A při pokusu spustit vmplayer virtualko.vmx se sice spustí vmplayer, ale zařve že mu chybí vmmon modul a /dev/vmmon zařízení. Zkoušel jsem vytvořit /dev/vmmon ručně ale to nestačilo. Modul vmmon není načtený a modprobe ho nezná.
    16.7.2006 13:55 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace vmware, Dapper
    PEBKAC

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.