NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
mkisofs -r -udf -o /backup/backup_20060717.iso /backup/hdup/
growisofs -Z /dev/hdb=/backup/backup_20060717.iso
md5sum /dev/hdb
Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji.
for soubor in *; do hash1=`md5sum $soubor` hash2=`md5sum /mount/cdrom/$soubor` if [ "$hash1" = "$hash2" ] ; then echo "0" > /dev/null else echo "Soubory $soubor se liší." fi doneSnad sem ze sebe neudělal vola a ten skript funguje, nezkoušel jsem ho.
...no můžeš provést mount tvoje.iso -r -t iso9660 -o loop //do kterého adresáře to chceš a pak si zkontrolovat obsha obou adresářů diff -qr adresář1 adresář2. To v případě, že máš staré k3b, ono nerado české znaky a tak vždycky prohlásí "checksum failed", tak pak musíš ručně. Mimochodem s diffem to sežere spoustu času.
diff
. Opravdu jsou jiná data.
mount -o loop image.iso /mnt/iso; cd /mnt/iso find . -type f -print0 | xargs md5sum -b > /tmp/md5sum-$$ umount /mnt/iso mount /media/dvd; cd /media/dvd md5sum -c /tmp/md5sum-$$ | grep -v ': OK' umount /media/dvd
marek@bigtux:~$ md5sum /dev/cdrom a3df3b22ef790dd89105a5142f2025ad /dev/cdrom marek@bigtux:~$ md5sum iso.iso 4affdff4518e685370d240f698beb165 iso.iso marek@bigtux:~$
mkisofs
jsem dal s -udf
.find
, ale nějak mi to něšlo.
Tiskni
Sdílej: