NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
import sys
import Image
import ImageGrab
.
.
.
img=ImageGrab.grab()
.
.
.
Traceback (most recent call last): File "./programek.py", line 17, in ? import ImageGrab File "/usr/lib/python2.4/site-packages/PIL/ImageGrab.py", line 34, in ? import _grabscreen ImportError: No module named _grabscreenNic jsem k tomu na netu nenasel, akorat tady maji ten samej problem co ja. Nevite nekdo co s tim?
xwd
.
roura = os.popen("xwd -root") data = roura.read()a budeš mít ten obrázek bez psaní na disk
imagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
import -window root screenshot.pngNetvrdím, že je lepší či horší - je to prostě taky možnost.
... pripadne to ukladam (copy & rename) do zvoleneho adresare a souboru. Ehm, trochu divne, a proto bych se chtel zeptat, zda se to takhle dela, zda je to standardni.Já myslím, že jo. Tady moc na vybranou asi není. Snad jen, že místo copy & rename dej pouze rename, ať se ti v /tmp nehromadí soubory. Jestli budeš číst png z roury, tak se bez dočasného souboru objedeš úplně.
jinak tady je kod s pipe, ktery jsem vygeneroval:Hehe, nedokážu posoudit, myslím, že je to v pohoděimagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
#!/usr/bin/env python import subprocess cmd = ['xwd', '-root'] process = subprocess.Popen(cmd, stdout = subprocess.PIPE) file('vystup.xwd', 'w').write(process.stdout.read())Vřele doporučuji si zvyknout na modul subprocess. Možná je to trochu komplikovanější, ale zato se s externími programy zachází jednotně, lépe se předávají argumenty a můžeš úplně zapomenout na
os.system os.spawn* os.popen* popen2.* commands.*Jo a snad možná místo "open" je lepší psát "file".
#!/usr/bin/env python import gtk, gc width = gtk.gdk.screen_width() height = gtk.gdk.screen_height() screenshot = gtk.gdk.Pixbuf.get_from_drawable( gtk.gdk.Pixbuf(gtk.gdk.COLORSPACE_RGB, True, 8, width, height), gtk.gdk.get_default_root_window(), gtk.gdk.colormap_get_system(), 0, 0, 0, 0, width, height) screenshot.save('screenshot.png', 'png') del screenshot gc.collect()Více informací viz PyGTK FAQ.
Tiskni
Sdílej: