Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
import sys
import Image
import ImageGrab
.
.
.
img=ImageGrab.grab()
.
.
.
Traceback (most recent call last): File "./programek.py", line 17, in ? import ImageGrab File "/usr/lib/python2.4/site-packages/PIL/ImageGrab.py", line 34, in ? import _grabscreen ImportError: No module named _grabscreenNic jsem k tomu na netu nenasel, akorat tady maji ten samej problem co ja. Nevite nekdo co s tim?
xwd
.
roura = os.popen("xwd -root") data = roura.read()a budeš mít ten obrázek bez psaní na disk
imagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
import -window root screenshot.pngNetvrdím, že je lepší či horší - je to prostě taky možnost.
... pripadne to ukladam (copy & rename) do zvoleneho adresare a souboru. Ehm, trochu divne, a proto bych se chtel zeptat, zda se to takhle dela, zda je to standardni.Já myslím, že jo. Tady moc na vybranou asi není. Snad jen, že místo copy & rename dej pouze rename, ať se ti v /tmp nehromadí soubory. Jestli budeš číst png z roury, tak se bez dočasného souboru objedeš úplně.
jinak tady je kod s pipe, ktery jsem vygeneroval:Hehe, nedokážu posoudit, myslím, že je to v pohoděimagePipe = os.popen("xwd -root") imageData = imagePipe.read() imageFile = open('vystup.xwd','w') imageFile.write(imageData) imageFile.close()I v tomhle bych potreboval poradit, zda jsem to alespon napsal ciste, nekomplikovane. Diki vsem.
#!/usr/bin/env python import subprocess cmd = ['xwd', '-root'] process = subprocess.Popen(cmd, stdout = subprocess.PIPE) file('vystup.xwd', 'w').write(process.stdout.read())Vřele doporučuji si zvyknout na modul subprocess. Možná je to trochu komplikovanější, ale zato se s externími programy zachází jednotně, lépe se předávají argumenty a můžeš úplně zapomenout na
os.system os.spawn* os.popen* popen2.* commands.*Jo a snad možná místo "open" je lepší psát "file".
#!/usr/bin/env python import gtk, gc width = gtk.gdk.screen_width() height = gtk.gdk.screen_height() screenshot = gtk.gdk.Pixbuf.get_from_drawable( gtk.gdk.Pixbuf(gtk.gdk.COLORSPACE_RGB, True, 8, width, height), gtk.gdk.get_default_root_window(), gtk.gdk.colormap_get_system(), 0, 0, 0, 0, width, height) screenshot.save('screenshot.png', 'png') del screenshot gc.collect()Více informací viz PyGTK FAQ.
Tiskni
Sdílej: