Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
chcem vas poziadat, aby ste mi poslali message, ked bude linux dokonceny a pouzitelny aj na desktope. nebavme sa o serveroch, tam ma svoje miesto spolu s *BSD. NO FLAME.
bol som Tux/Win user 6 rokov(Win bol jediny povoleny system v praci), ale teraz KONCIM!!! mam toho dost. vymenil som notebook - nefungovala WiFi (2200BG), OK, easy nastavili sme. vymenil som ISP (z WiFi na GPRS) - nefunguje modem(SE K300i).
Podotykam ze nie som klikac. Zazil som krasne a zabavne dni a noci so Suse a MDK, ked som objavil Linux (7 dni nonstop s prestavkami iba na sprchu/WC/nejake jedlo/4hod spanku).
Ale co je moc, to je moc.
OK, ten phone SlonyErikson by som nastavil. Ibaze o tyzden chcem kupit novy phone s rychlejsim modemom a uz teraz viem, ze by to bolo zase to iste - nekonecne googlovanie na spojazdnenie noveho GPRS modemu. DAKUJEM, nemam zaujem.
Pomohol som pri lokalizacii nejakeho softu EN-->SK, priviedol som 4 ludi k linuxu, zadarmo som napalil CD s Tuxom x-ludom, podporoval som ho kde sa dalo. Problem je ten ze moj max. mozny uptime na tomto svete je 75rokov a ja nechcem stravit 50% z toho studovanim HOWTOs. Zajtra ide do pi_e aj FreeBSD z mojho disku a je to.
Namiesto 2-och hodin nastavovania GPRS budem 2 hodiny studovat Lietajuci cirkus na Win a bude to urcite uzitocnejsie. O dva roky vymenim NB, kupim novy s predinstalovanou Vistou a som v zase v pohode.
Takze ak nahodou niekedy v buducnosti linux zacne byt pouzitelny aj bez googlovania tak mi to oznamte na ICQ:177374475.
Dakujem.
PS: ak nahodou niekto pozna OpenSource system ktory okamzite spojazdni WiFi 2200BG, datovy kabel a GPRS modem v SE K300i, nech mi to oznami na moje ICQ.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
Microsoft mi az tak nevadi, co mi vadi su ukradnute napady z OpenSource projektov, ktore MS uvadza na trh ako uzasne novinky s 10-rocnym oneskorenim
Podotykam ze nie som klikac. Zazil som krasne a zabavne dni a noci so Suse a MDK, ked som objavil LinuxToto mi nerobte, skoro ste ma v tuto nocnu hodinu zadusili smiechom... XD
Tiskni
Sdílej: