Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
/etc/services
sa dočítaš, že http protokol sa používa na porte 80. Je pravda, že http server môže bežať aj na inom porte, ale ak pôjdeš do takéhoto extrému, tak ako chceš rozlišovať čo je http prevádzka a čo nie? Čo ak urobím "telnet mail.example.com 25" a začnem do toho písať HTTP requesty? Čo ak sa prihlásim cez ftp na nejaký server a začnem sťahovať html stránky? Oboje bude aspoň z polovice "vyzerať" ako http prevádzka. Ak chceš filtrovať, zakáž všetko a povoľ to čo potrebuješ. Ak sa niekto ozve, že mu nejde jeho http prenos na neštandardnom porte, aspoň sa o tom dozvieš a potom urobíš príslušnú zmenu v iptables.
Co k tomu dodat? Snad len RTFM.
http://l7-filter.sourceforge.net/protocolsz hlediska provozu mě nezajímá jaká data přenáší, ale rád bych zjistil, že se jedná o tento protocol
To by bylo velmi komplikované a, upřímně řečeno, nejsem příliš přesvědčen, že by to stálo za tu námahu. Mezi námi: víte o nějaké běžně používané implementaci paketového filtru, která umí spolehlivě rozeznat? Jinak co se týká analogie s protokoly jako TCP nebo UDP, možná vás zklamu, ale ani tady netfilter (a AFAIK ani žádný jiný paketový filtr) neprovádí analýzu toho, co následuje za IP hlavičkou, zda se jedná o TCP/UDP/…, ale prostě se podívá, zda má desátý byte v IP hlavičce hodnotu 6 resp. 17.
konkrétně na ftp existuje modul pro iptables a trošku mě překvapuje, proč neexistuje i na jiné běžně používané protokoly
Modul ip_conntrack_ftp
dělá něco trochu jiného, než že by detekoval, zda určitý paket přenáší protokol FTP.
Tiskni
Sdílej: