Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
/etc/services
sa dočítaš, že http protokol sa používa na porte 80. Je pravda, že http server môže bežať aj na inom porte, ale ak pôjdeš do takéhoto extrému, tak ako chceš rozlišovať čo je http prevádzka a čo nie? Čo ak urobím "telnet mail.example.com 25" a začnem do toho písať HTTP requesty? Čo ak sa prihlásim cez ftp na nejaký server a začnem sťahovať html stránky? Oboje bude aspoň z polovice "vyzerať" ako http prevádzka. Ak chceš filtrovať, zakáž všetko a povoľ to čo potrebuješ. Ak sa niekto ozve, že mu nejde jeho http prenos na neštandardnom porte, aspoň sa o tom dozvieš a potom urobíš príslušnú zmenu v iptables.
Co k tomu dodat? Snad len RTFM.
http://l7-filter.sourceforge.net/protocolsz hlediska provozu mě nezajímá jaká data přenáší, ale rád bych zjistil, že se jedná o tento protocol
To by bylo velmi komplikované a, upřímně řečeno, nejsem příliš přesvědčen, že by to stálo za tu námahu. Mezi námi: víte o nějaké běžně používané implementaci paketového filtru, která umí spolehlivě rozeznat? Jinak co se týká analogie s protokoly jako TCP nebo UDP, možná vás zklamu, ale ani tady netfilter (a AFAIK ani žádný jiný paketový filtr) neprovádí analýzu toho, co následuje za IP hlavičkou, zda se jedná o TCP/UDP/…, ale prostě se podívá, zda má desátý byte v IP hlavičce hodnotu 6 resp. 17.
konkrétně na ftp existuje modul pro iptables a trošku mě překvapuje, proč neexistuje i na jiné běžně používané protokoly
Modul ip_conntrack_ftp
dělá něco trochu jiného, než že by detekoval, zda určitý paket přenáší protokol FTP.
Tiskni Sdílej: