Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
mozno som debil, ale nemozem najst prehladny kompletny zoznam funkcii pre najnovsi python 2.4. nieco typu: praca s retazcami,.....zoznam funkcii......., praca s grafikou .....zoznam funkcii......., atd. chapem ze pletiem dokopy moduly a funkcie, ale oficialny manual je nejaky divny - dokedy sa preklikam k tomu co chcem tak je 10min v ..... a na nete som nasiel iba zoznamy funkcii pre stary Python 2.2 dik.
chcel som sa iba pozriet co to je za jazyk. link: http://www.toma.ahoj.sk/clanok_6.html#ss6.5 - nieco taketo. moze to byt anglicky.
a este jedna vec.
ty pouzivas linux od 2002, ja od 2000 a IMHO dokumentaciu pouzivat viem.
to ze sa niekto spyta jednoduchu otazku, to este neznamena, ze ho musis zosmiesnovat.
kazdemu sa obcas stane ze nema svoj den a aj napriek tomu musi pracovat, resp.vzdelavat sa.
ako vidim tato diskusia je len pre totalnych bohov na vsetko co sa tyka PC.
prepac ze som ta obtazoval mojou otazkou. tvja odpoved bola uplne useless.
ked raz dosiahnem tvoju uroven vedomosti tak sa na tento server vratim.
ale dovtedy ako vidim nemam pravo spytat sa v diskusii abclinuxu.cz na nic.
mna sa rozni ludia (BFU) spytali x-krat primitivnu otazku o PC/linuxe a vzdy som rad odpovedal.
dovi.
ty pouzivas linux od 2002, ja od 2000 a IMHO dokumentaciu pouzivat viem.Nemyslel jsem to zle, jenom mi přišlo srandovní, že někomu připadá nepřehledná dokumentace k Pyhtonu, když jsem se zrovna prokousával materiály od Oracle, což mi přijde jako vzor nepřehlednosti. Jinak bych ti doporučil dvoudílný seriál Nový chřestýš 1 a Nový chřestýš 2. Ten je věnován pouze novinkám v Pythonu 2.4, takže by pro tebe mohl být ideální.
Sam to urcite poznas, ked sa hrabes v HOWTO a stale nemozes najst presne to co hladas.
dik moc za pomoc - prejdem si to.
btw.Oracle som sa pokusal pochopit pred par mesiacmi len tak po veceroch, ale asi si na to budem musiet zobrat dovolenku.
na root.cz som uplne zabudol - odkedy zmenili layout stranky tak tam nechodim.
prajem pekny den.
Tiskni
Sdílej: