abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:55 | Zajímavý software

    WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.

    Indiánský lotr | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | IT novinky

    Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.8. 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.8. 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.8. 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (46%)
     (20%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (19%)
    Celkem 318 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: vyber nove tiskarny

    16.9.2006 07:03 mil
    vyber nove tiskarny
    Přečteno: 372×
    poradil by mi nekdo jakou novou tiskarnu koupit asi do 4000kc aby sni nebyl v linuxu problem?

    Odpovědi

    kozzi avatar 16.9.2006 07:58 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    no vyber si seznam kandidatu a ty si prover na linuxprinting jestli jsou podporovany. No a nebo je sem napis, ale necekej ze ti tu nekdo bude vybirat tiskarnu. Vznikne z toho akorat tak dobrej flame ktera je lepsi a ktera horsi. Pak sem oridou nejaci dva trotli a budou se tu do nekonecna hadat ze jeho je lepsi a ta druha nje nahoubi a tak nejak.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 16.9.2006 08:07 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    http://linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Brother-MFC-5440CN

    http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=114&Shortcut=BRO-541124

    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    16.9.2006 09:00 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    V žádném případě ani jedním očkem nepomrkávej po "Canon Pixma *****", pro které jsou ovladače pouze skrz turboprint (cca 900,-)
    4.10.2006 15:42 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Ale pokud ty prachy date, tak to je docela dobre. Zkousel jsem teda demoverzi s Pixma MP150 a fungovalo to celkem bezbolestne. Rozhodne horsi bylo rozchodit mojeho Lexmarka Z55.

    Ale k tematu. Videl jsem ted nejake all-in-one reseni od Epsonu (ma oddelene zasobniky na inkoust) a maji na strankach podporu pro Linux. A vypada to, ze by to mohlo fungovat (vcetne scanneru).
    Daniel Kvasnička ml. avatar 16.9.2006 09:26 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Obecne jsou v Linuxu dost spolehliva HPcka. ja ted posilhavam po multifunkcni HP All-in-One Photosmart C3180.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    16.9.2006 10:04 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Vzhledem k tomu, žes nenapsal, co si od té tiskárny představuješ (BW,COLOR, kvalita tisku, ekonomika tisku ) je ti těžké poradit. Spíš obecně poslední dobou mají docela dobrou podporu HP s výjimkou několika málo modelů. Projdi si projekt HPlip.
    16.9.2006 13:32 mil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    dekuji za rady tahle me zaujala tak ji asi koupim snad nenarazim na zadny problem HP All-in-One Photosmart C3180
    Daniel Kvasnička ml. avatar 16.9.2006 14:24 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Tak az ji vyzkousis, tak se nam pochlub s vysledky. Podle Linuxprinting.org tahle tiskarna works perferctly ;-)
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    Daniel Kvasnička ml. avatar 16.9.2006 14:25 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    resp. pridej ji do sekce Hardware...
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    4.10.2006 15:00 Roman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Taky uvažuji o modelu HP C 3180. Mám ještě HP 690C, ta funguje lépe v LIN nežli ve WIN, ale už je otřískaná a vyběhaná. Jinak když vybírám HW, tak si spustím HARDWARE - Přidat nový HW (tiskárny) + hledám v databázi modelů, zdali má ovladač přímo v tom konkrétním distru. Na PPD soubory moc nedám, ta stránka fy Adobe je už nefunkční?!
    AraxoN avatar 16.9.2006 13:57 AraxoN | skóre: 47 | blog: slon_v_porcelane | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny

    S jedným HPčkom som sa už popálil. Po skončení záruky sa zlomil nejaký plastový prevodový dielec, ktorý sa nikde nedá kúpiť, zlepiť, ani vyrobiť. Proste pojem kurvítko na to sedí ako uliaty.

    Pátral som na internete čo sa s tým dá robiť, našiel som dokonca vyjadrenia ľudí čo sa opravami tlačiarní živia. Výsledok bol taký, že keď nemám veľa času, tak to mám hodiť ku kontajneru, a keď mám veľa času, tak to môžem rozobrať, pátrať, skúšať a potom odniesť do zberu.

    Poučenie z krízového vývoja?

    1. www.google.com - pred kúpou hľadať spojenia ako "hp XYZ weakness", "hp XYZ common flaws", "hp XYZ problem", či "hp XYZ downfalls"

    2. nekupovať žhavé novinky - súvisí s bodom 1 - treba nechať dobrodruhov nech to otestujú, až potom do toho ísť

    3. nekupovať tlačiarne s cenou nižšou než priemerná

    To všetko sa samozrejme týka tlačiarní obecne, kompatibilitu s linuxom treba overiť zvlášť.

    A ešte jeden link, ktorý mne pomohol: www.fixyourownprinter.com

    matla avatar 16.9.2006 14:20 matla | skóre: 16 | Sticany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    HP Deskjet 5150 mi jede bez problemu.
    kozzi avatar 16.9.2006 14:41 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    mě ne pokazil se mi senzor takze si mysli že je stále otevřená(tím myslím ta část kde se vyměnuje inkoust). takze do toho senzoru musím vzdy necim pichnou t a pak to jede.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    16.9.2006 15:35 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vyber nove tiskarny
    Nasim jsem tez vybral 5150 a spokojenost. Snad jen jediny problem, ale to nesouvisi s tiskarnou, ale s CUPSem, pri nejake chybe se v cupsu tiskarna oznaci jako zastavena a muse si rucne spustit, coz je tedy pro mamu vcelku nepochopitelne.

    I ja doporucuju nejakou od HP. Snad jen v dobe kdy jsem tu 5150 kupoval, tak nizsi modely pouzivaly nejaky jiny ne-PCL jazyk a ten v hplip/hpijs neni podporovan, tak bacha na to. Linuxprinting a seznam podporovanych modelu u hplip to jisti.

    Z vlastni zkusenosti muzu doporucit multifunkcni radu PSC. Kvalita tiskarny odpovida ostatnim levnym modelum a ten skener no sice nic moc (mel jsem v ruce PSC 1410), ale na obcasny skenovani to staci a na rozdil od ostatnich HP tiskaren lze navrch polozit horu papiru, coz na kulatou tiskarnu nedas.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.