Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=114&Shortcut=BRO-541124
S jedným HPčkom som sa už popálil. Po skončení záruky sa zlomil nejaký plastový prevodový dielec, ktorý sa nikde nedá kúpiť, zlepiť, ani vyrobiť. Proste pojem kurvítko na to sedí ako uliaty.
Pátral som na internete čo sa s tým dá robiť, našiel som dokonca vyjadrenia ľudí čo sa opravami tlačiarní živia. Výsledok bol taký, že keď nemám veľa času, tak to mám hodiť ku kontajneru, a keď mám veľa času, tak to môžem rozobrať, pátrať, skúšať a potom odniesť do zberu.
Poučenie z krízového vývoja?
1. www.google.com - pred kúpou hľadať spojenia ako "hp XYZ weakness", "hp XYZ common flaws", "hp XYZ problem", či "hp XYZ downfalls"
2. nekupovať žhavé novinky - súvisí s bodom 1 - treba nechať dobrodruhov nech to otestujú, až potom do toho ísť
3. nekupovať tlačiarne s cenou nižšou než priemerná
To všetko sa samozrejme týka tlačiarní obecne, kompatibilitu s linuxom treba overiť zvlášť.
A ešte jeden link, ktorý mne pomohol: www.fixyourownprinter.com
Tiskni Sdílej: