Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Byla vydána nová verze 257 správce systému a služeb systemd (GitHub).
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, nově oficiálně běží také na architektuře arm64. Podporován je Apple Silicon (YouTube) je i Raspberry Pi 5 (YouTube).
Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=114&Shortcut=BRO-541124
S jedným HPčkom som sa už popálil. Po skončení záruky sa zlomil nejaký plastový prevodový dielec, ktorý sa nikde nedá kúpiť, zlepiť, ani vyrobiť. Proste pojem kurvítko na to sedí ako uliaty.
Pátral som na internete čo sa s tým dá robiť, našiel som dokonca vyjadrenia ľudí čo sa opravami tlačiarní živia. Výsledok bol taký, že keď nemám veľa času, tak to mám hodiť ku kontajneru, a keď mám veľa času, tak to môžem rozobrať, pátrať, skúšať a potom odniesť do zberu.
Poučenie z krízového vývoja?
1. www.google.com - pred kúpou hľadať spojenia ako "hp XYZ weakness", "hp XYZ common flaws", "hp XYZ problem", či "hp XYZ downfalls"
2. nekupovať žhavé novinky - súvisí s bodom 1 - treba nechať dobrodruhov nech to otestujú, až potom do toho ísť
3. nekupovať tlačiarne s cenou nižšou než priemerná
To všetko sa samozrejme týka tlačiarní obecne, kompatibilitu s linuxom treba overiť zvlášť.
A ešte jeden link, ktorý mne pomohol: www.fixyourownprinter.com
Tiskni Sdílej: