Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Tak mně napadlo, používáte /home/xxx/Dokumenty? A nebo všechny podadresáře máte rovnou v home?
Výhody ~/Dokumenty:
- mnou vytvořené dokumenty se nemíchají s nastavením a dalšímy věcmi v home
nevýhody ~/Dokumenty
- jedna úroveň navíc
> ls ~ Desktop dokumenty pages poznamky radia skripty
Desktop Dokumenty Fotky Hudba Obrázky Ostatní Stažené
$ ls ~ backup doc eagle palm skola work bin download GNUstep prg tmp
$ ls ~ Archiv Downloads Hudba prog temp Video work Zdrojaky Desktop GNUstep Knihy Různé usr Weby wwwJá jsem dokumenty nazval Archiv, protože tam jsou i fotky a další věci. Jinak dobrej název pro podobnou složku je Notes, ať už česky nebo anglicky. Ten
GNUstep
tam zůstal po WindowMakeru, nechápu co tím jeho autoři zamýšleli, asi ho smažu. www
je přejmenované nešťastně pojmenované public_html
.
~ $ ls Desktop Dokumenty Hry Templates ~ $ ls Dokumenty E-maily Filmy Hudba Knihy Obrázky Projekty Stažené Web Škola
$ ls ~ 123 Awesomekaramba Desktop balik dokument fotky ikona moviez program stahl temp vmware
dave amd64 ~ $ ls -w 100 abc blbnik devel down etc le ogg ~rlz test vmware Apps blog dia drogy.odt grab martina.ods pic rur.odt tmp bin compile dot dvd keys math plot stres.odt ukol.odt
Tiskni
Sdílej: