Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
... Celkově za to dám max. 2000Kč...Pak to radeji postavit pro 100MBps FD a jeste zbyde na pivo (na odkazy jsem se nedival, stacil mi nazev vyrobce a cena)
Berte to asi takhle: 32-bitová PCI sběrnice o frekvenci 33 MHz, tedy to, co najdete ve všech klasických PC, vám dokáže přenést maximálně 132 MB/s, víc ani ve snu. To by sice na gigabit teoreticky stačilo, jenže o tu PCI sběrnici se bude síťová karta muset podělit s dalšími zařízeními, přinejmenším s řadičem toho disku, z něhož budete data obvykle číst (zvlášť je-li řeč o FTP serveru). To dělení navíc AFAIK není úplně beze ztrát. Dalším limitujícím faktorem je samozřejmě rychlost čtení z toho disku.
Něco jiného by samozřejmě byly gigabitové karty na PCI Express sběrnici, ale předpokládám, že o tom tady řeč není (i když Intel Pro/1000 na PCI-E 1x stojí přibližně stejně jako na klasickou PCI).
scp
, ale tam už samozřejmě hraje procesor docela podstatnou roli…
Jiná věc je Gb na páteři. Nebo v serveru, kde se mi o síťovku dělí spousta pc, a to navíc s jakousi pravděpodobností požadavků na totožná data (takže to teče z keší) a disky jsou výkonná pole na rychlé sběrnici.
Takže když se zamyslíš, 1Gb na doma je IMHO "jen pro ten pocit".
Tiskni
Sdílej: