Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
... Celkově za to dám max. 2000Kč...Pak to radeji postavit pro 100MBps FD a jeste zbyde na pivo (na odkazy jsem se nedival, stacil mi nazev vyrobce a cena)
Berte to asi takhle: 32-bitová PCI sběrnice o frekvenci 33 MHz, tedy to, co najdete ve všech klasických PC, vám dokáže přenést maximálně 132 MB/s, víc ani ve snu. To by sice na gigabit teoreticky stačilo, jenže o tu PCI sběrnici se bude síťová karta muset podělit s dalšími zařízeními, přinejmenším s řadičem toho disku, z něhož budete data obvykle číst (zvlášť je-li řeč o FTP serveru). To dělení navíc AFAIK není úplně beze ztrát. Dalším limitujícím faktorem je samozřejmě rychlost čtení z toho disku.
Něco jiného by samozřejmě byly gigabitové karty na PCI Express sběrnici, ale předpokládám, že o tom tady řeč není (i když Intel Pro/1000 na PCI-E 1x stojí přibližně stejně jako na klasickou PCI).
scp
, ale tam už samozřejmě hraje procesor docela podstatnou roli…
Jiná věc je Gb na páteři. Nebo v serveru, kde se mi o síťovku dělí spousta pc, a to navíc s jakousi pravděpodobností požadavků na totožná data (takže to teče z keší) a disky jsou výkonná pole na rychlé sběrnici.
Takže když se zamyslíš, 1Gb na doma je IMHO "jen pro ten pocit".
Tiskni
Sdílej: