Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
... Celkově za to dám max. 2000Kč...Pak to radeji postavit pro 100MBps FD a jeste zbyde na pivo (na odkazy jsem se nedival, stacil mi nazev vyrobce a cena)
Berte to asi takhle: 32-bitová PCI sběrnice o frekvenci 33 MHz, tedy to, co najdete ve všech klasických PC, vám dokáže přenést maximálně 132 MB/s, víc ani ve snu. To by sice na gigabit teoreticky stačilo, jenže o tu PCI sběrnici se bude síťová karta muset podělit s dalšími zařízeními, přinejmenším s řadičem toho disku, z něhož budete data obvykle číst (zvlášť je-li řeč o FTP serveru). To dělení navíc AFAIK není úplně beze ztrát. Dalším limitujícím faktorem je samozřejmě rychlost čtení z toho disku.
Něco jiného by samozřejmě byly gigabitové karty na PCI Express sběrnici, ale předpokládám, že o tom tady řeč není (i když Intel Pro/1000 na PCI-E 1x stojí přibližně stejně jako na klasickou PCI).
scp
, ale tam už samozřejmě hraje procesor docela podstatnou roli…
Jiná věc je Gb na páteři. Nebo v serveru, kde se mi o síťovku dělí spousta pc, a to navíc s jakousi pravděpodobností požadavků na totožná data (takže to teče z keší) a disky jsou výkonná pole na rychlé sběrnici.
Takže když se zamyslíš, 1Gb na doma je IMHO "jen pro ten pocit".
Tiskni Sdílej: