abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.22.0, tj. první z nové řady 3.22, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | IT novinky

    FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    29.5. 20:33 | Komunita

    Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:55 | Nová verze

    Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 12:33 | Zajímavý článek

    Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 58
    28.5. 20:44 | Nová verze

    Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.5. 12:22 | IT novinky

    Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 52
    28.5. 00:11 | Nová verze

    Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (55%)
     (32%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 167 hlasů
     Komentářů: 13, poslední včera 12:26
    Rozcestník

    Dotaz: Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM

    12.10.2006 10:05 greenroot | skóre: 3 | Ostrava
    Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM
    Přečteno: 540×

    Dobry den,

    Mam systemove uzivatele pres PAM nastavenou autorizaci na LDAPu a vše chodi OK, jak linuxovi klienti s NFS tak Win domena (PDC) pres sambu. Postfix postu dorucuje, odzkousel jsem pres webmina. Ale neumim rozchodid POP3 popř. IMAP službu. Stačí mi POP3 ktery overi systemove uzivatele tak jako jine sluzby a vybere jim postu z /var/spool/mail. Nic komplikovaneho to nejjednodussi reseni. Posta se vybira jen na lokalni siti, hesla staci posilat jako Plain text bez sifrovani.

    Na starem serveru pod Mandrakem jsem jen nainstaloval balik Imapd a o nic dalsiho se nestaral, POP3 chodilo. Ted to delam na UBUNTU takovy balik tam neni. Zkousel jsem CYRUS, ale pripada mi tomoc slozite(vytvareni uctu, dalsich schranek atd..) proc kdyz ucty jsou systemove a na POP3 staci schranky v /var/spool/mail.

    Budu vdecny za radu jaky demon pro co nejjednodusi rozchozeni POP3 pouzit, popr. Jak nakonfigurovat POP3 a POSTFIX

    Dekuji moc uz jsem nad tim stravil tři dny

    Čím víc do toho dělám, tím víc toho vím a míň tomu rozumím.

    Odpovědi

    12.10.2006 11:24 OgeeN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM
    Zkus courier. http://www.courier-mta.org/
    Momentalne resim stejny problem jako ty, ale bohuzel jeste nejsem tak daleko jako ty. Kdybyses mohl trosku detailneji rozepsat o nastaveni jednotlivych demonu, tak bych ti byl velmi vdecny.
    12.10.2006 15:19 greenroot | skóre: 3 | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM

    Courier mam ve zdrojich a trochu jsem zkousel, taky mi nechodil, ale nehral jsem si z konfiguraci. Nemate nekdo konfiguraky na ukazku popr. strucny manual?

    S tim LDAPEM vam mohu poradit ale nevim co presne, je toho dost a hlavne kazde distro je trochu jine, ja to mam na UBUNTU. Debian to ma co vim stejne. Kdysi mne to ucili na SUSE zaklad je stejny ale vychytat nektere rozdily mi trvalo pekne dlouho. Rozhodne nelze zkopisrovat jen konfiguraky. Casto jsou jinde, jmenuji se jinak.... Napriklad PAM moduly mneli nekolik radku proti SUSE uplne jinak a ukladaji se do jinych konfiguraku apod.. Doporucuji balik smbldaptools pokud chcete vytvaret uzivatele i pro sambu.

    Pro UBUNTU to mam pomerne slusne zdokumentovane, radeji jsem si psal uspene kroky abych to byl schopen zopakovat, mohl bych to popripade hodit na Wikipedii

    Čím víc do toho dělám, tím víc toho vím a míň tomu rozumím.
    13.10.2006 11:28 ogeen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM
    No, v podstate bych potreboval vedet, co je potreba z LDAPu tahat.
    U mne by mela konfigurace vypadat tak, ze posta pride na branu, kde bezi postfix+spamassassin+nod32+amavis a posta se tam vycisti.
    Postfix pak preda postu na dalsi server kde uz bude posta rozdelena do schranek jednotlivych uzivatelu a ti si ji odtud budou tahat(pop3 nebo imap). Takze tam pobezi patrne zase postfix+courier.
    Ja tedy potrebuju pro uzivatele nejak vytvorit schranky a rict courieru(nebo jinemu demonu) ze kdyz se uzivatel X prihlasi s heslem Y, tak se ma zeptat serveru s w2k3 jestli se uzivatel smi prihlasit. A zaroven aby courier poznal kde hledat schranku pro daneho uzivatele.
    Mam rozbehanou autentizaci vuci w2k3 serveru pomoci kerberos modulu pro PAM. To by melo stacit pro bezpecnou autentizaci
    Potrebuji tedy vedet co vsechno si musi tahat courier z LDAPu, popr. jestli nestaci jen autetizace pres kerberos a jak spravne vytvorit uzivatelske schranky.
    S tou wikipedii to je dobry napad.
    12.10.2006 13:22 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky demon POP3 na Postfix, LDAP a PAM
    doporučuji dovecot nebo courier-imap
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.