Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.Zkuste zkontrolovat, jestli máte v Nastavení > Identifikace prohlížeče zaškrtnuto Přidat nastavení vašeho jazyka.
Vida tohle nastaveni jsem uplne prehledl, ale ani toto neni to co hledam. Tohle prida nastaveny jazyk do identifikace prohlizece (tj. do retezce, kde se pise, co je to za prohlizec, v jake verzi a spousta dalsich vice ci mene uzitecnych informaci, ale neupravim tim hlavicku Accept-Languages, coz je presne to oc tu kraci. Nicmene diky, za upozorneni...No a když víte, jak se co přesně jmenuje, s Googlem se nekamarádíte? Zkuste třeba tohle, tohle najít mi zabralo asi 3 sekundy: Configuring language negotiation for HTTP Edit $KDEHOME/share/config/kioslaverc and add at the top (not in any section) a line setting Languages, using a syntax suitable for the Accept-Languages HTTP header, for example: Languages=en-gb;q=0.8,en;q=0.6,fr;q=0.4,it;1=0.2 Nebo si zkuste hledat další pod hesly Konqueror a Accept-Languages, případně se podívat na stránky KDE ... vy opravdu děláte nějaký webový projekt?
vy opravdu děláte nějaký webový projekt?Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)
KDE (pry) chce byt uzivatelsky pritulne prostredi, a proto mne prekvapuje, ze Konqueror, ktery ma na kdejakou ptakovinu nejake klikatko, nema klikatko na tak zasadni vec, jako je preference jazyku.Jen tak pro informaci, našel jste ještě někoho s podobným problémem? Mně preference češtiny (mám jako první v nastavení KDE, můžete dosadit řadu jiných jazyků a také určit jejich pořadí) funguje, aspoň jsem se nepotkal s nějakou zradou. IMHO řešení zápisem do konfiguračním souboru je tam kvůli tomu, když si nechcete instalovat do KDE celou jazykovou podporu daného jazyka. Měl byste nějaký veřejně přístupný web, kde vám to nefunguje, abych si to mohl otestovat? Jinak je totiž dobře možné, že není něco v pořádku s těmi stránkami anebo s vaším KDE. To jen tak odhaduji, jsem jen prostý uživatel KDE, ale tohle je první, co mě napadá.
webu, ktere se pomoci content negotiation rozhoduji jakou jazykovou mutaci poskytnout je na internetu docela dost (napada me treba google, ale u nej mam podezreni, ze toto rozhodovani dela na zaklade ip adresy).Nedělá.
Kazdopadne dekuju za reseni, byt je ponekud odlisne od meho puvodniho predpokladu, ze tak zasadni vec pujde nastavit pomoci grafickeho prostredi.Viz též Bug 127703: konqueror: doesn't support proper content negotiation.
Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)Bohužel asi nijak, když člověk relativně nedotčený vývojem webů najde řešení či aspoň řadu přibližných odpovědí k tématu za několik málo minut, nelze jistě klást na "profesionály" větší nároky
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.V tom případě bych to viděl na problém těch stránek. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to Konqueror dělal špatně. Zkusmo jsem teď přepnul z češtiny na angličtinu a Google se pokaždé zobrazil v příslušném jazyce.
Tiskni
Sdílej: