Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na síti X vyloučil, že by za jeho vlády mohla začít platit vyhláška, podle níž by poskytovatelé internetového připojení měli uchovávat adresy internetových stránek, na které se lidé připojují.
Flock 2025, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory, proběhne od 5. do 8. června v Praze.
Zemřel Mark Klein, který dlouhá léta pracoval pro telekomunikační firmu AT&T a proslavil se jako whistleblower, když zveřejnil informace o spolupráci AT&T s agenturou NSA. Cílem spolupráce bylo sledovat veškerou komunikaci občanů za pomocí zařízeních v místnosti 641A. O spolupráci obou subjektů napsal knihu Wiring Up The Big Brother Machine...And Fighting It.
Byla vydána nová verze 16 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Texas Instruments představil nejmenší mikrokontrolér na světě MSPM0C1104. Je o 38 % menší než současné nejmenší mikrokontroléry. Má pouze 1,38 mm².
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.Zkuste zkontrolovat, jestli máte v Nastavení > Identifikace prohlížeče zaškrtnuto Přidat nastavení vašeho jazyka.
Vida tohle nastaveni jsem uplne prehledl, ale ani toto neni to co hledam. Tohle prida nastaveny jazyk do identifikace prohlizece (tj. do retezce, kde se pise, co je to za prohlizec, v jake verzi a spousta dalsich vice ci mene uzitecnych informaci, ale neupravim tim hlavicku Accept-Languages, coz je presne to oc tu kraci. Nicmene diky, za upozorneni...No a když víte, jak se co přesně jmenuje, s Googlem se nekamarádíte? Zkuste třeba tohle, tohle najít mi zabralo asi 3 sekundy: Configuring language negotiation for HTTP Edit $KDEHOME/share/config/kioslaverc and add at the top (not in any section) a line setting Languages, using a syntax suitable for the Accept-Languages HTTP header, for example: Languages=en-gb;q=0.8,en;q=0.6,fr;q=0.4,it;1=0.2 Nebo si zkuste hledat další pod hesly Konqueror a Accept-Languages, případně se podívat na stránky KDE ... vy opravdu děláte nějaký webový projekt?
vy opravdu děláte nějaký webový projekt?Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)
KDE (pry) chce byt uzivatelsky pritulne prostredi, a proto mne prekvapuje, ze Konqueror, ktery ma na kdejakou ptakovinu nejake klikatko, nema klikatko na tak zasadni vec, jako je preference jazyku.Jen tak pro informaci, našel jste ještě někoho s podobným problémem? Mně preference češtiny (mám jako první v nastavení KDE, můžete dosadit řadu jiných jazyků a také určit jejich pořadí) funguje, aspoň jsem se nepotkal s nějakou zradou. IMHO řešení zápisem do konfiguračním souboru je tam kvůli tomu, když si nechcete instalovat do KDE celou jazykovou podporu daného jazyka. Měl byste nějaký veřejně přístupný web, kde vám to nefunguje, abych si to mohl otestovat? Jinak je totiž dobře možné, že není něco v pořádku s těmi stránkami anebo s vaším KDE. To jen tak odhaduji, jsem jen prostý uživatel KDE, ale tohle je první, co mě napadá.
webu, ktere se pomoci content negotiation rozhoduji jakou jazykovou mutaci poskytnout je na internetu docela dost (napada me treba google, ale u nej mam podezreni, ze toto rozhodovani dela na zaklade ip adresy).Nedělá.
Kazdopadne dekuju za reseni, byt je ponekud odlisne od meho puvodniho predpokladu, ze tak zasadni vec pujde nastavit pomoci grafickeho prostredi.Viz též Bug 127703: konqueror: doesn't support proper content negotiation.
Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)Bohužel asi nijak, když člověk relativně nedotčený vývojem webů najde řešení či aspoň řadu přibližných odpovědí k tématu za několik málo minut, nelze jistě klást na "profesionály" větší nároky
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.V tom případě bych to viděl na problém těch stránek. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to Konqueror dělal špatně. Zkusmo jsem teď přepnul z češtiny na angličtinu a Google se pokaždé zobrazil v příslušném jazyce.
Tiskni
Sdílej: