OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.Zkuste zkontrolovat, jestli máte v Nastavení > Identifikace prohlížeče zaškrtnuto Přidat nastavení vašeho jazyka.
Vida tohle nastaveni jsem uplne prehledl, ale ani toto neni to co hledam. Tohle prida nastaveny jazyk do identifikace prohlizece (tj. do retezce, kde se pise, co je to za prohlizec, v jake verzi a spousta dalsich vice ci mene uzitecnych informaci, ale neupravim tim hlavicku Accept-Languages, coz je presne to oc tu kraci. Nicmene diky, za upozorneni...No a když víte, jak se co přesně jmenuje, s Googlem se nekamarádíte? Zkuste třeba tohle, tohle najít mi zabralo asi 3 sekundy: Configuring language negotiation for HTTP Edit $KDEHOME/share/config/kioslaverc and add at the top (not in any section) a line setting Languages, using a syntax suitable for the Accept-Languages HTTP header, for example: Languages=en-gb;q=0.8,en;q=0.6,fr;q=0.4,it;1=0.2 Nebo si zkuste hledat další pod hesly Konqueror a Accept-Languages, případně se podívat na stránky KDE ... vy opravdu děláte nějaký webový projekt?
vy opravdu děláte nějaký webový projekt?Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)
KDE (pry) chce byt uzivatelsky pritulne prostredi, a proto mne prekvapuje, ze Konqueror, ktery ma na kdejakou ptakovinu nejake klikatko, nema klikatko na tak zasadni vec, jako je preference jazyku.Jen tak pro informaci, našel jste ještě někoho s podobným problémem? Mně preference češtiny (mám jako první v nastavení KDE, můžete dosadit řadu jiných jazyků a také určit jejich pořadí) funguje, aspoň jsem se nepotkal s nějakou zradou. IMHO řešení zápisem do konfiguračním souboru je tam kvůli tomu, když si nechcete instalovat do KDE celou jazykovou podporu daného jazyka. Měl byste nějaký veřejně přístupný web, kde vám to nefunguje, abych si to mohl otestovat? Jinak je totiž dobře možné, že není něco v pořádku s těmi stránkami anebo s vaším KDE. To jen tak odhaduji, jsem jen prostý uživatel KDE, ale tohle je první, co mě napadá.
webu, ktere se pomoci content negotiation rozhoduji jakou jazykovou mutaci poskytnout je na internetu docela dost (napada me treba google, ale u nej mam podezreni, ze toto rozhodovani dela na zaklade ip adresy).Nedělá.
Kazdopadne dekuju za reseni, byt je ponekud odlisne od meho puvodniho predpokladu, ze tak zasadni vec pujde nastavit pomoci grafickeho prostredi.Viz též Bug 127703: konqueror: doesn't support proper content negotiation.
Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)Bohužel asi nijak, když člověk relativně nedotčený vývojem webů najde řešení či aspoň řadu přibližných odpovědí k tématu za několik málo minut, nelze jistě klást na "profesionály" větší nároky
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.V tom případě bych to viděl na problém těch stránek. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to Konqueror dělal špatně. Zkusmo jsem teď přepnul z češtiny na angličtinu a Google se pokaždé zobrazil v příslušném jazyce.
Tiskni
Sdílej: