Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.Zkuste zkontrolovat, jestli máte v Nastavení > Identifikace prohlížeče zaškrtnuto Přidat nastavení vašeho jazyka.
Vida tohle nastaveni jsem uplne prehledl, ale ani toto neni to co hledam. Tohle prida nastaveny jazyk do identifikace prohlizece (tj. do retezce, kde se pise, co je to za prohlizec, v jake verzi a spousta dalsich vice ci mene uzitecnych informaci, ale neupravim tim hlavicku Accept-Languages, coz je presne to oc tu kraci. Nicmene diky, za upozorneni...No a když víte, jak se co přesně jmenuje, s Googlem se nekamarádíte? Zkuste třeba tohle, tohle najít mi zabralo asi 3 sekundy: Configuring language negotiation for HTTP Edit $KDEHOME/share/config/kioslaverc and add at the top (not in any section) a line setting Languages, using a syntax suitable for the Accept-Languages HTTP header, for example: Languages=en-gb;q=0.8,en;q=0.6,fr;q=0.4,it;1=0.2 Nebo si zkuste hledat další pod hesly Konqueror a Accept-Languages, případně se podívat na stránky KDE ... vy opravdu děláte nějaký webový projekt?
vy opravdu děláte nějaký webový projekt?Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)
KDE (pry) chce byt uzivatelsky pritulne prostredi, a proto mne prekvapuje, ze Konqueror, ktery ma na kdejakou ptakovinu nejake klikatko, nema klikatko na tak zasadni vec, jako je preference jazyku.Jen tak pro informaci, našel jste ještě někoho s podobným problémem? Mně preference češtiny (mám jako první v nastavení KDE, můžete dosadit řadu jiných jazyků a také určit jejich pořadí) funguje, aspoň jsem se nepotkal s nějakou zradou. IMHO řešení zápisem do konfiguračním souboru je tam kvůli tomu, když si nechcete instalovat do KDE celou jazykovou podporu daného jazyka. Měl byste nějaký veřejně přístupný web, kde vám to nefunguje, abych si to mohl otestovat? Jinak je totiž dobře možné, že není něco v pořádku s těmi stránkami anebo s vaším KDE. To jen tak odhaduji, jsem jen prostý uživatel KDE, ale tohle je první, co mě napadá.
webu, ktere se pomoci content negotiation rozhoduji jakou jazykovou mutaci poskytnout je na internetu docela dost (napada me treba google, ale u nej mam podezreni, ze toto rozhodovani dela na zaklade ip adresy).Nedělá.
Kazdopadne dekuju za reseni, byt je ponekud odlisne od meho puvodniho predpokladu, ze tak zasadni vec pujde nastavit pomoci grafickeho prostredi.Viz též Bug 127703: konqueror: doesn't support proper content negotiation.
Ano, (mimo jine) delam opravdu i webove projekty... A jak to souvisi se zavarovanim okurek? ;)Bohužel asi nijak, když člověk relativně nedotčený vývojem webů najde řešení či aspoň řadu přibližných odpovědí k tématu za několik málo minut, nelze jistě klást na "profesionály" větší nároky
Cele KDE mam v cestine (a nemam tuseni kam jinam to jeste nastavit) a Konqueror stejne tvrdohlave tlaci anglictinu.V tom případě bych to viděl na problém těch stránek. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to Konqueror dělal špatně. Zkusmo jsem teď přepnul z češtiny na angličtinu a Google se pokaždé zobrazil v příslušném jazyce.
Tiskni
Sdílej: