Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj.
Na Debian stable mam nastavenou proxy na 2 parent proxy. Kazda z nich je je na jine PPTP lince.
Potrebuji zabezpecit, aby kdyz padne jedna linka, aby to slo pres druhou. V tuto chvili to nejak nejde a nevim kde mam chybku. Dnes spadla linka u te prvni parent proxy a trafic se zasekl. Predpokladal jsem ze to pujde pres tu druhou, ale nic. Co delam spatne?
Nastaveni v tuto chvili je standardni. cache_peer na dve parent proxy
cache_peer netstrategyProxy parent 3128 0 no-query no-digest cache_peer pxpr01fi parent 80 0 weight=2 no-query no-digest cache_peer_domain pxpr01fi .enso.com .storaenso.com
Tady fitruju urcite IP nebo DOMENY, ktere musi jit pres jednu nebo druhou proxy.
acl netstrategyNet-dstdomain dstdomain "/etc/squid/cache_peer_access_deny_domain_netstrategyProxy" acl storaNet-dstdomain dstdomain "/etc/squid/cache_peer_access_deny_domain_storaProxy" acl netstrategyNet-dst dst "/etc/squid/cache_peer_access_deny_ip_netstrategyProxy" acl storaNet-dst dst "/etc/squid/cache_peer_access_deny_ip_storaProxy" cache_peer_access netstrategyProxy deny netstrategyNet-dstdomain cache_peer_access netstrategyProxy deny netstrategyNet-dst cache_peer_access pxpr01fi deny storaNet-dstdomain cache_peer_access pxpr01fi deny storaNet-dst
Jen tak odhaduju ze mam problem ve cache_peer_domain pxpr01fi .enso.com .storaenso.com
. Nejsem si jisty jestli to rika, ze jen tyto domeny jdou pres tu proxy, nebo tyto musi a ty ostatni muzou take.
Jeste dodam, proc jsem cache_peer_domain pxpr01fi .enso.com .storaenso.com
zaimplementoval.
Puvodne jsem chtel prikazat v acl
, jak jsou uvedene nahore, ze tyto adresy jsou zakazane na jednu z tech proxy (slo by to tedy automaticky pres druhou, jak mi tam ted chodi jine), ale nejak mi to nebralo WILD CARDs, tedy *.enso.com a *.storaenso.com, kdyz jsem je zapsal do tech souboru v ACL. Tak jsem to cache_peer_domain
obesel.
Ale myslim, ze to mi prave dela ten problem, ze kdyz jedna proxy padne (ta prvni), tak pak to blokuje vse na tu druhou a jen .enso.com a .storaenso.com pusti
Dokumentace ovsem rika, ze ty WILD CARDs by mely v ACL fungovat. Tak nevim. Muzete take s timto poradit?
Tiskni
Sdílej: