Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
mozno ste ho blbo odpojili?No to je mozny, ale ja u toho bohuzel nebyl.
skusil si scandisk?Ne. Ale zkousel jsem to projet pres
badblocks
, ale ten nenasel zadny chyby.
dd if=/dev/zero of=/dev/flashka
pak jsem vytvoril primarni oddil, ten jsem naformatoval na VFAT. Problem se proste projevuje stale. Flashka jde normalne pripojit,
potom na ni zacnu kopcit nejaky data (dejme tomu 600MB), po chvili to vyflusne: chyba vstupu/vystupu
a samovolne se odpoji. Pripojim ji znova rucne, chci se kouknout co se stihlo zkopirovat ale NIC NA NI NEVIDIM (PROSTE TAM NIC NENI!!!), ale presto je nani nejaky misto zabrany (ale zadny soubory nevidim) nechapu. Je mi to povědomé, chyba vstup/výstupu, tipoval bych to fakt na nějakou hw závadu ... a pokud ten disk odpojíte fyzicky bez umountování nebo ekvivalentu, pak nebudete mít v pořádku fs ... což odpovídá stavu, jaký popisujete.
V případě volného času bych tu flashku rozdělil na cca 3 díly a zkoušel pracovat postupně se všemi, zda to bude dělat na všech a jak pravidelně. Každopádně je to na reklamaci.
záhadně se z něj ztrácely data, kolaboval při zápisu a zkončilo to tak, že mi v kompu odprásknul USB řadičProboha
To je věc fakt použitelná jen na widlích.Nj. Ono se to ale tedka tak blbe chova uplne vsude. At je to windoze, linux, bsd.
Zatim jsem si na A-data zvyk, jedinkrát jsem měl, 128MB flashku, v reklamaci a vyměněno, tedy není pro mne důvod se jí vyhýbat. Momentálně mam na 256MB server-slax bootovací a jsem vysmátej.
Takže pokud jde o ten odprásklej řadič ... je jistý, že příčina a následek jsou vhodně odhalené? Spíš bych to viděl obráceně, řadič může při neplechách kazit mnohé, ale měl by něco ustát ... ze strany zařízení.
Fajn. A jak moc pevně máte uchycenej usb konektor, ke kterému jste připojoval tu flashku? Nesedí mi, že pasivní prvek provede něco s aktivnim.
Hm, dík za varování ... prorazí elektricky nebo mechanicky?
kde byly widle, mi systém po vložení flašky nahlásil, že v jednotce není disketaNojo disketa
Pokud je různé chování fs co do obsahu souborů, tak to lze nastavit. Zkoušel jste? Rozdil je FAT12, FAT16, FAT32 atd.
Vztah mezi limitem počtu souborů v adresáři a délce jmen, toho stringu pro ně, to mi nějak uniká? Mimochodem ... něco konkrétního do diskuse.
Kdysi (mj.) fdformat v dosu uměl nastavit počet sektorů a snad položek v adresáři, čímž šlo využít více kilo.
Tiskni
Sdílej: