Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
find -size +1k -exec ln -s \{\} \{\}.odkaz \;Nebude to fungovat na soubory s divnými znaky v názvu (např. mezery), tam by asi bylo vhodné použít
xargs
.
-exec
je parametr příkazu find který to co je uvedené za tímto parametrem provede jako příkaz (pro každý nalezený soubor).
Asi jako když napíšete exec prikaz
Symboly {}
budou nahraženy názvem aktuálně nalezeného souboru, neptejte se mě proč zrovna {}
:D To by asi byla exkurze do historie. V příkazu je možné používat i středníky, takže celý ten příkaz se musí ukončít \;
což je escapovaný středník, tedy něco jako středník ale ne středník ;)
Někdo {}
také escapuje, momentálně mě nenapadá proč.
Někdo {}
také escapuje, momentálně mě nenapadá proč.
Kdysi mi nějaký shell vynadal, protože znaky {
a }
nějak interpretoval. Od té doby je ve find
u vždy escapuji. Ale teď jsem to zkoušel v zsh
, bash
a sh
, a všude to projde… Takže někdo to escapuje prostě ze zvyku #!/usr/bin/env bash for FILE in $(find * -size +1k) do ln -s $FILE $(echo $FILE | \ awk 'BEGIN { FS="/" } { print $NF }) doneJsi si jist tou hvezdickou? Nemel by jsi spise pouzit '/' jako path, pokud chces vyhledat vsechny soubory vetsi 1Kib?
.
jako pro projdení všech souborů a adresářů rekurzivně počínaje aktuálním, někdo nepíše nic
, což se chová stejně jako aktuální adresář, a použití hvězdičky *
bude asi fakt z neznalosti ale v důsledku to najde všechny neskryté soubory a adresáře + rekurze v aktuálním adresáři, takže jediný zádrhel by asi byl kdyby autor chtěl uvažovat i .dotfiles v aktuálním adresáři, pak by měl problém. (Předpokládám standardně nastavený globbing.)
P.S. k tomu $(echo $FILE | omg, awk 'BEGIN { FS="/" } { print $NF })
chybí vám tam ukončovací apostrof ', ale imho je to typický příklad pro
basename '$FILE'
nebo
${FILE##*/}
Jinak samozř. jestli se mají vyrábět linky v aktuálním adresáři na nalezené soubory, tak by jako startovací měl být nějaký adresář aby to nedělalo linky samy na sebe a navíc ještě nějak zařídit unkátnost jmen.
Tiskni
Sdílej: