Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
vzhledem k tomu, ze "OFIKO" servery jsou provozovany z komunitnych prostredku (chapej - na zaklade dobrovolnosti), tak byl vynucen omezeni pristupu pokud si nezazadate o to mit ofiko MIRROR, pak se na servery nedostaneteA to jako proč? Já si o žádný přístup nemusel žádat a normálně stahuju s "ofiko"
Dřív jenom žádali, aby lidi nepoužívali rsync na repozitaře archlinux.org, protože je to hodně zatěžuje. Ale když posledně přešel celý testing do do current a lidi se na ne vytasili nejen s pacman -Syu ale i s rsyncem tak to jejich servery neustály. Skončilo to tak, že na nějakou dobu nasadili omezení rychlosti. Od té doby je zároveň zakázán rsync s jejich repozitáři s tím, že se mají používat jejich mirrory, které zatížení zvládnou.
Jestli nefunguje pacman -Syu, tak je možné, že mají nasazen nějaký skript, který blokuje IP, která se pokušela i rsync.
PS. Zatěžovat oficiální repozitáře jejich mirrorováním mi přijde poněkud neslušné.
PS. Zatěžovat oficiální repozitáře jejich mirrorováním mi přijde poněkud neslušné.Souhlasím, že mirrorování oficiálních repozitářů pro nekomunitní účely je neslušné. Proč myslíš, že jsem o tom napsal? Protože blbosti, který uděláš sám si pamatuješ nejdýl. Třeba díky tomuhle textu odradím dalšího koumáka od podobné blbosti. A nevěřím tomu, že by všichni aktuální (minulí i budoucí) guru a geekové, by byly tak daleko, kdyby sem tam nějakou tu blbost neudělali a pořádně se z ní nepoučili. Amen
Tiskni
Sdílej: