Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
vzhledem k tomu, ze "OFIKO" servery jsou provozovany z komunitnych prostredku (chapej - na zaklade dobrovolnosti), tak byl vynucen omezeni pristupu pokud si nezazadate o to mit ofiko MIRROR, pak se na servery nedostaneteA to jako proč? Já si o žádný přístup nemusel žádat a normálně stahuju s "ofiko"
Dřív jenom žádali, aby lidi nepoužívali rsync na repozitaře archlinux.org, protože je to hodně zatěžuje. Ale když posledně přešel celý testing do do current a lidi se na ne vytasili nejen s pacman -Syu ale i s rsyncem tak to jejich servery neustály. Skončilo to tak, že na nějakou dobu nasadili omezení rychlosti. Od té doby je zároveň zakázán rsync s jejich repozitáři s tím, že se mají používat jejich mirrory, které zatížení zvládnou.
Jestli nefunguje pacman -Syu, tak je možné, že mají nasazen nějaký skript, který blokuje IP, která se pokušela i rsync.
PS. Zatěžovat oficiální repozitáře jejich mirrorováním mi přijde poněkud neslušné.
PS. Zatěžovat oficiální repozitáře jejich mirrorováním mi přijde poněkud neslušné.Souhlasím, že mirrorování oficiálních repozitářů pro nekomunitní účely je neslušné. Proč myslíš, že jsem o tom napsal? Protože blbosti, který uděláš sám si pamatuješ nejdýl. Třeba díky tomuhle textu odradím dalšího koumáka od podobné blbosti. A nevěřím tomu, že by všichni aktuální (minulí i budoucí) guru a geekové, by byly tak daleko, kdyby sem tam nějakou tu blbost neudělali a pořádně se z ní nepoučili. Amen
Tiskni
Sdílej: