Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
cd /home/uživatel rm -r .dc++Další věc, co můžeš zkusit je spuštění linuxdcpp v konzoli a dívat se, co dělá když hashuje a co se stane, když ho ukončíš, zda ti do konzole nevypíše nějaký SIG... apod.
Asi pred tydnem jsem resil podobny problem. Stale hashoval a obcas ve statusbaru zobrazil nejakou chybovou hlasku...
Po blizsim ohledani jsem zjistil, ze soubor s hash informacemi (tusim, ze ~/.dc++/hashindex.xml
- nemam to ted pred sebou) byl z mne neznameho duvodu jen pro cteni. Po zmene prav tyto problemy zmizely. Tedy i jiz nabizene reseni (smazani ~/.dc++
slozky) by mohlo zabrat...
Diakritika jako takova by problemy delat nemela ovsem jen za predpokladu, ze znaky s diakritickymi znackami jsou ve stejnem kodovani jako system, na kterem bezi (nejen) LinuxDC++.
Problemy nastanou napr. kdyz se budes snazit nasdilet neco z disku, ktery primarne pouzivas ve windows.
Ja pro kontrolu pouzivam libovolny GUI file browser (krusader) - pokud se nazev souboru zobrazi korektne bez nejakych ctverecku a jinych paznaku, bude mozne soubor i nasdilet.
BTW, co vsechny nuti k pouzivani diakritiky, mezer, apostrofu a dalsich specifickych znaku v nazvu souboru? Je to zbytecny zdroj problemu...
Tiskni
Sdílej: