Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
cd /home/uživatel rm -r .dc++Další věc, co můžeš zkusit je spuštění linuxdcpp v konzoli a dívat se, co dělá když hashuje a co se stane, když ho ukončíš, zda ti do konzole nevypíše nějaký SIG... apod.
Asi pred tydnem jsem resil podobny problem. Stale hashoval a obcas ve statusbaru zobrazil nejakou chybovou hlasku...
Po blizsim ohledani jsem zjistil, ze soubor s hash informacemi (tusim, ze ~/.dc++/hashindex.xml
- nemam to ted pred sebou) byl z mne neznameho duvodu jen pro cteni. Po zmene prav tyto problemy zmizely. Tedy i jiz nabizene reseni (smazani ~/.dc++
slozky) by mohlo zabrat...
Diakritika jako takova by problemy delat nemela ovsem jen za predpokladu, ze znaky s diakritickymi znackami jsou ve stejnem kodovani jako system, na kterem bezi (nejen) LinuxDC++.
Problemy nastanou napr. kdyz se budes snazit nasdilet neco z disku, ktery primarne pouzivas ve windows.
Ja pro kontrolu pouzivam libovolny GUI file browser (krusader) - pokud se nazev souboru zobrazi korektne bez nejakych ctverecku a jinych paznaku, bude mozne soubor i nasdilet.
BTW, co vsechny nuti k pouzivani diakritiky, mezer, apostrofu a dalsich specifickych znaku v nazvu souboru? Je to zbytecny zdroj problemu...
Tiskni
Sdílej: