Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
$ tar -czf archiv.tgz soubor (+ nejake parametry nebo jiny prikaz)
...
$ tar -xzf archiv.tgz
$ ls
soubor
Předem díky 
tar -xzf archiv.tgz && rm archiv.tgz
?
Nevím, jestli je to řešení vašeho problému, ale můžete udělat takový script, jaký májí třeba drivery nvidie. Tedy shellový script, na jehož konci bude ten tgz zapsaný. Po spuštění tohoto shellu vykopírujte ten tgz, rozbalte a smažte sebe sama. Tedy něco ve smyslu:
#/bin/bash tail -n +5 $0 | tar -xvzf - 2> /dev/null rm -f $0 exit @#$%@#$%binarnitgz#@#$@%@$
tar+gzip archív který by se…tar.gz archiv jsou data, ne program. Takže žádné „by se“ tam nemůže fungovat, jedině „někdo ho“ – tzn. nějaký program by jej smazal. Pokud vím, tar.gz žádný autodestrukční příznak, který by rozbalující program instruoval, že má archiv po rozbalení smazat, neexistuje (a těžko ho někdo bude implementovat, bere se to, že uživatel sám chce rozhodovat o tom, co se souborem chce dělat). Pokud mermomocí potřebujete autodestrukční balík, vytvořte si shell skript, který bude tar.gz obsahovat v sobě (podobně, jako bývají šířeny některé instalační programy pro Linux) a který se na závěr zničí. Google vám určitě na dotaz „self extracting shell“ něco napoví. No a pokud nepotřebujete ten tar, použijte
$ gzip soubor $ ungzip soubor.gz $ ls soubornebo pro více souborů (podle
man
u)
$ gzip -c soubor1 > soubory.gz $ gzip -c soubor2 >> soubory.gz $ ungzip soubory.gz $ ls soubor1 soubor2
No, ja k tomu dodam jen to, ze autory self extracting shell archivu by meli bez milosti vystrilet (nez se premnozi).To se s mou odpovědí nevylučuje. Pokud někdo potřebuje takovou šílenost, jako sebedestrukční balíček, třeba mu nebude vadit ani to, že po výrobě takového balíku bude zastřelen
tar … && rm …
právě použít nechci“) jsem to asi měl napsat znovu.
Tiskni
Sdílej: