Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Kolik je těch portů? Přes webové rozhraní to nejde? Já tam směruju jen ... minimum, měl jsem dojem, že "virtuální server" lze nastavit všelijak (košatě)?
S tim mapovánim to souhlasí ... viděl bych to tak, že bych zjistil rozsahy portů, vytvořil pravidla a uložil ... čili sice se mapuje, ale limitující by měl být maximální přípustný počet pravidel = namapovat si můžete dle libosti?
OT: tohle jsem nikdy ještě dělat nemusel, teoretizuju.
P.S. k snmp jsem se ještě nedostal, zda by to nějak umožňovalo manipulovat s konfigurací ...
Mne napadá připojit se skriptem přes telnet a "nalejt to tam", jestli by to šlo.
Tento modem ma omezeni. Pripojeni klienta z LAN na vzdaleny VPN server (MS PPTP,L2TP,IPSEC) je omezeno na jedine spojeni. Dalsi lokalni klient pripojujici se ke stejnemu VPN serveru uz neni mozny. Nektere novejsi DSL-routery uz maji podporu pro tento pripad "VPN passthrough - multiple" Nejsem sitar, co jsem se docetl tak se jedna o omezeni protokolu GRE. Z modemu nelze udelat VPN ednpoint/gateway. Vedel by nekdo jak toto omezeni obejit? Napadaji mne reseni dle narocnosti: 1) koupe noveho DSL routeru 2) prechod z MS VPN na OpenVPN 3) DSL-584T je linux based, lze nejak nastavit aby multiple GRE tunels podporoval? Zdrojove kody modemu jsou k dispozici. Mame 5 takovych routeru a menit je se nam moc nechce - money. Pokud by se nasel nekdo jak z tehle situace ven - odmena ho nemine!
Tiskni
Sdílej: