GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Kolik je těch portů? Přes webové rozhraní to nejde? Já tam směruju jen ... minimum, měl jsem dojem, že "virtuální server" lze nastavit všelijak (košatě)?
S tim mapovánim to souhlasí ... viděl bych to tak, že bych zjistil rozsahy portů, vytvořil pravidla a uložil ... čili sice se mapuje, ale limitující by měl být maximální přípustný počet pravidel = namapovat si můžete dle libosti?
OT: tohle jsem nikdy ještě dělat nemusel, teoretizuju.
P.S. k snmp jsem se ještě nedostal, zda by to nějak umožňovalo manipulovat s konfigurací ...
Mne napadá připojit se skriptem přes telnet a "nalejt to tam", jestli by to šlo.
Tento modem ma omezeni. Pripojeni klienta z LAN na vzdaleny VPN server (MS PPTP,L2TP,IPSEC) je omezeno na jedine spojeni. Dalsi lokalni klient pripojujici se ke stejnemu VPN serveru uz neni mozny. Nektere novejsi DSL-routery uz maji podporu pro tento pripad "VPN passthrough - multiple" Nejsem sitar, co jsem se docetl tak se jedna o omezeni protokolu GRE. Z modemu nelze udelat VPN ednpoint/gateway. Vedel by nekdo jak toto omezeni obejit? Napadaji mne reseni dle narocnosti: 1) koupe noveho DSL routeru 2) prechod z MS VPN na OpenVPN 3) DSL-584T je linux based, lze nejak nastavit aby multiple GRE tunels podporoval? Zdrojove kody modemu jsou k dispozici. Mame 5 takovych routeru a menit je se nam moc nechce - money. Pokud by se nasel nekdo jak z tehle situace ven - odmena ho nemine!
Tiskni
Sdílej: