V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
19.3.2007 12:43 Fuky | skóre: 34 | blog: 4u Re: Příkaz mail a diakritika HEADER="MIME-Version: 1.0\n" HEADER="${HEADER}Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\n" HEADER="${HEADER}Content-Transfer-Encoding: 8bit" SUBJECT="Bez diakritiky!" TO="user@domain" mail -a "$(echo -e $HEADER)" -s "$SUBJECT" "$TO" << EOF Příšerně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy EOFMe ta cestina ale stejne nefunguje, muzete se podivat, jestli tam neni nejaka chybka? A jeste bych chtel zmenit lokalniho odesilatele mailu, jde to v tom skriptu nejak?
Me ta cestina ale stejne nefunguje
Možná hloupý dotaz, ale: nemáte systém v UTF-8 zatímco e-mail odesíláte v ISO8859-2?
A jeste bych chtel zmenit lokalniho odesilatele mailu, jde to v tom skriptu nejak?
Do hlavičky přidat pole From
.
UTF-8
, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mam ISO8859-2
. Tak co mam tedy pouzit? UTF-8
? Jinak from
jsem zkousel, ale asi nejak spatne, jeste polaboruju.
Mam UTF-8, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mam ISO8859-2
Tak to bude asi ten problém, protože ty znaky tam naťukáte v UTF-8 (a e-mailový klient by si měl poradit s více znakovými sadami).
Jinak from
jsem zkousel, ale asi nejak spatne, jeste polaboruju.
Teď střílím od boku, ale podobných polí je tam více (Reply-To
atp.), tak zkuste taky ty ostatní (inspirujte se ve "skutečném" e-mailu)...
MamAno, použijteUTF-8
, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mamISO8859-2
. Tak co mam tedy pouzit?UTF-8
?
charset=UTF-8
. To co máte uvedené v mailovém klientovi je nejspíš kódování odchozí pošty.
-a
, který slouží ke vkládání příloh, mi nepřijde zrovna ideální řešení. Lepší řešení je s použitím systémových proměnných (příklad předpokládá, že systém je v UTF-8):
#!/bin/sh # export from="Jiřina Řežuchová <jirina@example.net>" export ttycharset=utf-8 export smtp=mail.example.net export predmet=`echo "Schůzka ohledně služební cesty" | base64` mail -s "=?UTF-8?B?$predmet=?=" franta@example.net << EOF Dobrý den, mohli bychom se někdy sejít ohledně domluvení služební cesty? Jiřina Ř. EOFV příkladu je zároveň ukázáno, jak lze vnutit diakritiku do předmětu zprávy. Proměnná
smtp
zajistí, že mail se skutečně bude tvářit, jako by dorazil z adresy definované ve from
a ne ze systémového účtu, z kterého byl posílán.
server:/home# ./mail ./mail: line 7: base64: command not foundproc to?
base64
. Asi bude nutné jej doinstalovat…
nenasel jsem zadny balicek, ktereho by byl soucasti...
base64
je součástí balíčku coreutils
, takže by měl být na každém systému.
Nestalo se ale, že jste psal |
pomocí Alt
klávesy a držel jste ji i při stisku mezerníku, takže tam není mezera, ale paznak a bash hledá jiný soubor?
(Mimochodem, soubor base64
by měl být v /usr/bin
)
/usr/bin
v cestě? Když zkusíte spustit přímo /usr/bin/base64
, dostanete také chybu, že příkaz neexistuje?
server:~# locate base64 /usr/lib/asterisk/modules/func_base64.so /usr/lib/python2.4/base64.py /usr/lib/python2.4/base64.pyc /usr/lib/python2.4/email/base64MIME.py /usr/lib/python2.4/email/base64MIME.pyc /usr/lib/python2.4/encodings/base64_codec.py /usr/lib/python2.4/encodings/base64_codec.pyc /usr/share/doc/openssl/doc/crypto/BIO_f_base64.pod
Tiskni
Sdílej: