Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
19.3.2007 12:43 Fuky | skóre: 34 | blog: 4u Re: Příkaz mail a diakritika HEADER="MIME-Version: 1.0\n" HEADER="${HEADER}Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2\n" HEADER="${HEADER}Content-Transfer-Encoding: 8bit" SUBJECT="Bez diakritiky!" TO="user@domain" mail -a "$(echo -e $HEADER)" -s "$SUBJECT" "$TO" << EOF Příšerně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy EOFMe ta cestina ale stejne nefunguje, muzete se podivat, jestli tam neni nejaka chybka? A jeste bych chtel zmenit lokalniho odesilatele mailu, jde to v tom skriptu nejak?
Me ta cestina ale stejne nefunguje
Možná hloupý dotaz, ale: nemáte systém v UTF-8 zatímco e-mail odesíláte v ISO8859-2?
A jeste bych chtel zmenit lokalniho odesilatele mailu, jde to v tom skriptu nejak?
Do hlavičky přidat pole From
.
UTF-8
, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mam ISO8859-2
. Tak co mam tedy pouzit? UTF-8
? Jinak from
jsem zkousel, ale asi nejak spatne, jeste polaboruju.
Mam UTF-8, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mam ISO8859-2
Tak to bude asi ten problém, protože ty znaky tam naťukáte v UTF-8 (a e-mailový klient by si měl poradit s více znakovými sadami).
Jinak from
jsem zkousel, ale asi nejak spatne, jeste polaboruju.
Teď střílím od boku, ale podobných polí je tam více (Reply-To
atp.), tak zkuste taky ty ostatní (inspirujte se ve "skutečném" e-mailu)...
MamAno, použijteUTF-8
, ale v mailovym klientovi, kde postu prijmu mamISO8859-2
. Tak co mam tedy pouzit?UTF-8
?
charset=UTF-8
. To co máte uvedené v mailovém klientovi je nejspíš kódování odchozí pošty.
-a
, který slouží ke vkládání příloh, mi nepřijde zrovna ideální řešení. Lepší řešení je s použitím systémových proměnných (příklad předpokládá, že systém je v UTF-8):
#!/bin/sh # export from="Jiřina Řežuchová <jirina@example.net>" export ttycharset=utf-8 export smtp=mail.example.net export predmet=`echo "Schůzka ohledně služební cesty" | base64` mail -s "=?UTF-8?B?$predmet=?=" franta@example.net << EOF Dobrý den, mohli bychom se někdy sejít ohledně domluvení služební cesty? Jiřina Ř. EOFV příkladu je zároveň ukázáno, jak lze vnutit diakritiku do předmětu zprávy. Proměnná
smtp
zajistí, že mail se skutečně bude tvářit, jako by dorazil z adresy definované ve from
a ne ze systémového účtu, z kterého byl posílán.
server:/home# ./mail ./mail: line 7: base64: command not foundproc to?
base64
. Asi bude nutné jej doinstalovat…
nenasel jsem zadny balicek, ktereho by byl soucasti...
base64
je součástí balíčku coreutils
, takže by měl být na každém systému.
Nestalo se ale, že jste psal |
pomocí Alt
klávesy a držel jste ji i při stisku mezerníku, takže tam není mezera, ale paznak a bash hledá jiný soubor?
(Mimochodem, soubor base64
by měl být v /usr/bin
)
/usr/bin
v cestě? Když zkusíte spustit přímo /usr/bin/base64
, dostanete také chybu, že příkaz neexistuje?
server:~# locate base64 /usr/lib/asterisk/modules/func_base64.so /usr/lib/python2.4/base64.py /usr/lib/python2.4/base64.pyc /usr/lib/python2.4/email/base64MIME.py /usr/lib/python2.4/email/base64MIME.pyc /usr/lib/python2.4/encodings/base64_codec.py /usr/lib/python2.4/encodings/base64_codec.pyc /usr/share/doc/openssl/doc/crypto/BIO_f_base64.pod
Tiskni
Sdílej: