NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
update-rc.d /etc/init.d/startconky defaults
).
Vim, ze zde nekdo psal, ze je lepsi takoveto skripty (ktere nepotrebuji presne vedet napr. jak byl system spusten) umistovat do slozky /etc/rc.locale, ale ja tam zadnou takovou slozku nemam.
Poradte prosim, kam s tim skriptem, nebo jak ho nastavit, aby fungoval, pripadne jestli se takoveto veci resi jinak, elegantneji. Diky Geralt
script startconky:
#!/bin/bash case "$1" in start|restart|force-reload) conky -c ~/.conky/.conkyrc > /dev/null 2>&1 ;; *) echo "Usage: $0 {start|restart|force-reload}" ;; esac exit 0
/etc/rc.local
~
nebo relativní cesty a místo nich používejte výhradně absolutních cest.
~/.kde/Autostart/
umístit script, který conky s požadovanými parametry spustí po přihlášení uživatele.
Já v tom rc.x a ~/kde/Autostart vidim dvě principiálně odlišné záležitosti, v rc.x mam třeba nastavení stabilní, stejné, úrovně audia (alsactl -f file restore), v kde/Autostart řeším přepínání klávesnice, místo abych to měl v xorg.conf. Tedy globální věci systému oproti uživatelským procesům.
A proč to nejde Vám? Zkuste to bez Xek spustit ten skript, zda pojede a co nahlásí když tak za chybu
Ne, je to proto, že rc.local je ke spouštětí služeb, tedy programů, které běží na pozadí s právy roota, ne ke spouštění aplikací specifických danému uživateli. Technicky to nefunguje proto, že grafický program z konzole nespustíte a rc.local se spouští v konzoli. Pokud se mýlím, opravte mě ...
Tiskni
Sdílej: