Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Oficiálně byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.0. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Baví vás elektronika, informační technologie, bastlení nebo obecně technika? Pak i tento měsíc je tady pro Vás Virtuální Bastlírna - online setkání hospodského typu všech nadšenců do techniky, organizované projektem MacGyver strahovského studentského klubu SiliconHill.
Pokud by se diskuze náhodou zadrhla, mají Strahováci nachystaná i výplňová témata. Například co se stalo za katastrofy poslední měsíc? Voyager 1 musel kvůli poruše … více »Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
update-rc.d /etc/init.d/startconky defaults
).
Vim, ze zde nekdo psal, ze je lepsi takoveto skripty (ktere nepotrebuji presne vedet napr. jak byl system spusten) umistovat do slozky /etc/rc.locale, ale ja tam zadnou takovou slozku nemam.
Poradte prosim, kam s tim skriptem, nebo jak ho nastavit, aby fungoval, pripadne jestli se takoveto veci resi jinak, elegantneji. Diky Geralt
script startconky:
#!/bin/bash case "$1" in start|restart|force-reload) conky -c ~/.conky/.conkyrc > /dev/null 2>&1 ;; *) echo "Usage: $0 {start|restart|force-reload}" ;; esac exit 0
/etc/rc.local
~
nebo relativní cesty a místo nich používejte výhradně absolutních cest.
~/.kde/Autostart/
umístit script, který conky s požadovanými parametry spustí po přihlášení uživatele.
Já v tom rc.x a ~/kde/Autostart vidim dvě principiálně odlišné záležitosti, v rc.x mam třeba nastavení stabilní, stejné, úrovně audia (alsactl -f file restore), v kde/Autostart řeším přepínání klávesnice, místo abych to měl v xorg.conf. Tedy globální věci systému oproti uživatelským procesům.
A proč to nejde Vám? Zkuste to bez Xek spustit ten skript, zda pojede a co nahlásí když tak za chybu
Ne, je to proto, že rc.local je ke spouštětí služeb, tedy programů, které běží na pozadí s právy roota, ne ke spouštění aplikací specifických danému uživateli. Technicky to nefunguje proto, že grafický program z konzole nespustíte a rc.local se spouští v konzoli. Pokud se mýlím, opravte mě ...
Tiskni Sdílej: