Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
update-rc.d /etc/init.d/startconky defaults
).
Vim, ze zde nekdo psal, ze je lepsi takoveto skripty (ktere nepotrebuji presne vedet napr. jak byl system spusten) umistovat do slozky /etc/rc.locale, ale ja tam zadnou takovou slozku nemam.
Poradte prosim, kam s tim skriptem, nebo jak ho nastavit, aby fungoval, pripadne jestli se takoveto veci resi jinak, elegantneji. Diky Geralt
script startconky:
#!/bin/bash case "$1" in start|restart|force-reload) conky -c ~/.conky/.conkyrc > /dev/null 2>&1 ;; *) echo "Usage: $0 {start|restart|force-reload}" ;; esac exit 0
/etc/rc.local
~
nebo relativní cesty a místo nich používejte výhradně absolutních cest.
~/.kde/Autostart/
umístit script, který conky s požadovanými parametry spustí po přihlášení uživatele.
Já v tom rc.x a ~/kde/Autostart vidim dvě principiálně odlišné záležitosti, v rc.x mam třeba nastavení stabilní, stejné, úrovně audia (alsactl -f file restore), v kde/Autostart řeším přepínání klávesnice, místo abych to měl v xorg.conf. Tedy globální věci systému oproti uživatelským procesům.
A proč to nejde Vám? Zkuste to bez Xek spustit ten skript, zda pojede a co nahlásí když tak za chybu
Ne, je to proto, že rc.local je ke spouštětí služeb, tedy programů, které běží na pozadí s právy roota, ne ke spouštění aplikací specifických danému uživateli. Technicky to nefunguje proto, že grafický program z konzole nespustíte a rc.local se spouští v konzoli. Pokud se mýlím, opravte mě ...
Tiskni Sdílej: