Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
$ java -version java version "1.6.0" OpenJDK Runtime Environment (build 1.6.0-b08) OpenJDK Client VM (build 1.6.0-b08, mixed mode, sharing)Ale zkoušel jsem to i s Javou od Sunu. Na jiném počítači (64 bitů) startují NB rychle. Moc se mi nezdá, že by to bylo platformě závislé, takže to spíš bude konfigurací (?). Můžete to, kdo taky testujete 8.04, vyzkoušet - jestli Netbeans startují v rozumném čase nebo to taky trvá tak dlouho, než se objeví splash. Díky.
Ale zkoušel jsem to i s Javou od Sunu.
localhost
? V Javě 1.6 se se startem aplikace rovnou startuje JMX agent, tak jestli se nějak složitě nepokouší získat lokální adresu. V některých případech (ale to se možná týká jen vzdáleného RMI), se taky apliakce při startu pokouší přes síťové rozhraní komunikovat sama se sebou, a pokud na firewallu máte zablokovanou komunikaci i v rámci lokálního počítače, může dlouho trvat, než vyprší timeout.
Zkuste se hned po startu NetBeans pustit netstat -nlatp
, jestli tam java
nemá komunikaci v nějakém divném stavu.
/etc/hosts
a /etc/resolv.conf
bylo na nic. Při debugování strace netbeans
se to zaseklo na waitpid(-1,
.
Nejvíc ale pomohlo to netstat -nlatp tam byl proces Javy ve stavu SYN_SENT* Když jsem vypnul svůj úžasný paranoidní firewall, tak se už zásek nekonal. Takže díky iptables -A INPUT -s 127.0.0.1 -d 127.0.0.1 -j ACCEPTnebo by mohlo stačit jen
iptables -A INPUT -p tcp -s 127.0.0.1 -d 127.0.0.1 -j ACCEPTJá jsem tohle řešil předevčírem v souvislosti se startem síťového serveru v Javě, takže jsem se k tomu
netstat -nlatp
dostal celkem rychle, no a SYN_SENT
ve výpisu mne taky praštil do očí. Tak teďka můžu být za chytrého jconsole
), který je od verze 1.6 defaultně zapnutý. Ale o co přesně se JVM pokouší, když začne naslouchat na nějakém portu, sama se na něj připojí, spojení vzápětí ukončí a začne poslouchat na jiném, to jsem nezjišťoval.
ip6tables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
Tiskni
Sdílej: