Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
$ java -version java version "1.6.0" OpenJDK Runtime Environment (build 1.6.0-b08) OpenJDK Client VM (build 1.6.0-b08, mixed mode, sharing)Ale zkoušel jsem to i s Javou od Sunu. Na jiném počítači (64 bitů) startují NB rychle. Moc se mi nezdá, že by to bylo platformě závislé, takže to spíš bude konfigurací (?). Můžete to, kdo taky testujete 8.04, vyzkoušet - jestli Netbeans startují v rozumném čase nebo to taky trvá tak dlouho, než se objeví splash. Díky.
Ale zkoušel jsem to i s Javou od Sunu.
localhost
? V Javě 1.6 se se startem aplikace rovnou startuje JMX agent, tak jestli se nějak složitě nepokouší získat lokální adresu. V některých případech (ale to se možná týká jen vzdáleného RMI), se taky apliakce při startu pokouší přes síťové rozhraní komunikovat sama se sebou, a pokud na firewallu máte zablokovanou komunikaci i v rámci lokálního počítače, může dlouho trvat, než vyprší timeout.
Zkuste se hned po startu NetBeans pustit netstat -nlatp
, jestli tam java
nemá komunikaci v nějakém divném stavu.
/etc/hosts
a /etc/resolv.conf
bylo na nic. Při debugování strace netbeans
se to zaseklo na waitpid(-1,
.
Nejvíc ale pomohlo to netstat -nlatp tam byl proces Javy ve stavu SYN_SENT* Když jsem vypnul svůj úžasný paranoidní firewall, tak se už zásek nekonal. Takže díky iptables -A INPUT -s 127.0.0.1 -d 127.0.0.1 -j ACCEPTnebo by mohlo stačit jen
iptables -A INPUT -p tcp -s 127.0.0.1 -d 127.0.0.1 -j ACCEPTJá jsem tohle řešil předevčírem v souvislosti se startem síťového serveru v Javě, takže jsem se k tomu
netstat -nlatp
dostal celkem rychle, no a SYN_SENT
ve výpisu mne taky praštil do očí. Tak teďka můžu být za chytrého jconsole
), který je od verze 1.6 defaultně zapnutý. Ale o co přesně se JVM pokouší, když začne naslouchat na nějakém portu, sama se na něj připojí, spojení vzápětí ukončí a začne poslouchat na jiném, to jsem nezjišťoval.
ip6tables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
Tiskni
Sdílej: