Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
IP adresa : 192.168.0.2 maska : 255.255.255.0Na noteboku s ubuntu :
IP adresa : 192.168.0.3 maska 255.255.255.0Pro provedení nastavení síťovky v ubuntu asi nestačí jen naklikání, ale asi se poté musí restartovat síť :
/etc/init.d/network restartNebo tak nějak. Ubuntu jsem měl v ruce jen párkrát a to je už nějaký ten pátek :-/ Dále musíš mít na notebooku nainstalovanou sambu, kteráse stará o komunikaci s klasickým protokolem winxp určeným pro sdílení. Nastavením samby se tu zabýval téměř každý a je to k tomu plno zodpovězených dotazů. Nicméně věřím, že ubuntu bude mít takovou věc lehce zdokumentovatelnou na českých stránkách ubunutu. Takže zkus se podívat nejdříve tam
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Asi jako trabant a ferrari.Mno SCP mi po 100Mbit siti leti ~10MB/s, po gigabitu >20 MB/s. Pochybuju, ze bude Samba rychlejsi...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
smb://ip_win
\\192.168.0.3popř. rovnou :
\\192.168.0.3\sdileny_adresar_na_ubuntuNebo otevřeš položku Místa v Síti - počítače ve skupině apod. A v ubunu to uděláš tak, jak už to tu jednou bylo řečeno od uživatele Honza-S (smb://ip_win):
smb://192.168.0.2/sdileny_adresar_na_winTakže řečeno to už bylo a na stránkách ubuntu to také je viz http://wiki.ubuntu.cz/Připojení vzdálených zdrojů
Tiskni
Sdílej: