Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.
Organizátoři konference LinuxDays 2025 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 4. a 5. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta šikovných lidí. Vstup na akci je zdarma.
Uživatelé komunikátoru Signal si mohou svá data přímo v Signalu bezpečně zálohovat a v případě rozbití nebo ztráty telefonu následně na novém telefonu obnovit. Zálohování posledních 45 dnů je zdarma. Nad 45 dnů je zpoplatněno částkou 1,99 dolaru měsíčně.
Server Groklaw, zaměřený na kauzy jako právní spory SCO týkající se Linuxu, skončil před 12 lety, resp. doména stále existuje, ale web obsahuje spam propagující hazardní hry. LWN.net proto v úvodníku připomíná důležitost zachovávání komunitních zdrojů a upozorňuje, že Internet Archive je také jen jeden.
Chápeš to dobře. Těch 13:00 u vlaku (vlakové nádraží Kutná Hora hl.n.) jsem jenom navrhnul. Pokud někdo navrhe třeba sraz už ve 12:00, tak se bránit nebudu.
ohledně prohlídky města jsem schopen a velmi ochoten ti pomoct. nápady bych měl...
můžeme se domluvit přes email: pavel(tecka)jager(zavinac)post(tecka)cz.
Děkuju za ochotu. Velmi by se mi hodila pomoc v situaci, kdy někteří zájemci o prohlídku města by přijeli autobusem, někteří vlakem, někteří autem... Prostě já bych převzal pod svá křídla např. lidi z vlakovýho nádraží (Kutná Hora hl.n.) a ty třeba lidi z autobusáku. Pokud by to bylo možný, tak by to bylo fajn.
Ale vlastně nevím ani, jestli seš z Kutné Hory... Nechci tě zbytečně zatěžovat. Jinak nápady můžeš napsat klidně sem, protože si myslím, že by to mělo být veřejné.
Z Kutná Hora hl.n. (neplést s Kutná Hora město!) odjíždí rychlík 689 v 19:00. V Brně hl.n. by měl být v 21:42. Je to přímý spoj (bez přestupů).
Jsem ochoten případné zájemce dovést do Kutná Hora hl.n. Počítejte ale s tím, že kdybysme šli pěšky, tak to trvá z té restaurace, kde bude sraz, na to nádraží přibližně tak hodinu!
Když sem napíšeš, kdy a kde budeš v Kutné Hoře, tak na tebe počkám a provedu tě městem. Poznám tě podle červeného klobouku?
Já tě rád Kutnou Horou provedu. Jenom se musíme blíže domluvit.
Jinak jestli chceš, tak ti pošlu na tvůj e-mail svoje telefonní číslo na můj mobil. To proto, abysme se mohli domluvit "aktuálně" (tedy i tehdy, když třeba budeš už ve vlaku...).
Penzion Barbora. Je to de facto stejná budova jako restaurace, kde se bude konat sraz. Což je určitě výhodný.
Taky bych to rád věděl.
Taky bych to rád věděl.Já myslel, že tomu šéfuješ... Restaurace je zamluvená?
Restaurace je zamluvená. Co se týká procházky městem, tak se přizpůsobím.
Byls první, kdo se vytasil s konkrétním časem a místem, a tak to bude podle tebe. :) Takže na tebe budu čekat v 13:00 na hlavním nádraží v Kutné Hoře. Ostatní ať se přizpůsobí! Jak tě poznám?
Pokud budeš chtít, můžu ti svůj mobil poslat na tvýho e-maila.
Mám tvoje číslo a svoje jsem ti poslal na tvůj e-mail.
Chce to silnou osobnostJsem osobnost silná zejména v pase, takže na vás počkám v restauraci
Kdybych se náhodou trochu opozdil kvůli "turistům", tak v té restauraci jsou zamluvené dva stoly (po přibližně 6 lidech) na moje jméno.
Sraz v restauraci je v 15:00. Kdybych se tedy opozdil s "turisty", tak jsou tam zamluvené dva stoly na moje jméno.
Vencourovi se omlouvaj za nepřítomnost. Velkej Vencour zas jednou zasociálněl. Dostal takové nějaké potíže bytí.
Tiskni
Sdílej: