abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 00:11 | IT novinky

    Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 388 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    17.7.2003 08:15 beko
    Rozbalit Rozbalit vše serial v pdf
    Neplanujete vydat po skonceni serialu jeho kompletnu verziu v pdf? Myslim ze viaceri by to uvitali.
    17.7.2003 08:20 beko
    Rozbalit Rozbalit vše serial v pdf
    tak to som uplny hlubak som to dal k nespravnemu clanku :)
    17.7.2003 08:28 Remenec Juraj
    Rozbalit Rozbalit vše serial v pdf
    Ja uz som sa bal, ze sa nieco pokaslalo a posledne dva clanky maju spolocnu diskusiu ;-)
    17.7.2003 11:08 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše balíček pro Debian
    přímo na stránce IPE je odkaz http://packages.debian.org/unstable/graphics/ipe.html
    17.7.2003 13:34 KejPi
    Rozbalit Rozbalit vše Ipe vs. XFig
    Je tu nekdo, kdo by to mohl porovnat? Sam pouzivam xfig a zda se mi docela dobry (prave na technicke obrazky), ale neco mi na nem vadi. Treba podpora cestiny.
    17.7.2003 14:46 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Ipe vs. XFig
    čeština mi out-of-the-box nefunguje, asi by bylo třeba povrtat se v tom, jak se ten pdfTeX přesně pouští... nejlepší podporu češtiny má nejspíš sodipodi, nicméně zároveň nejhorší spolupráci s TeXem, tj. žádnou v XFigu lze alespoň exportovat obrázek jako eepic a vzorečky/češtinu doplnit/opravit až ve výstupu pokud jde o funkce, tak každému z trojice ipe, sodipodi, xfig něco chybí, takže dost závisí na tom, co chceš kreslit
    18.7.2003 03:34 Pavel Píša
    Rozbalit Rozbalit vše Ipe vs. XFig
    XFig celkem často používám a podpoře češtiny se trochu brání. První a zásadní problém je, že pracuje s v programu zakompilovanou sadou (jmény) Poscriptových a Type 1 fontů. Druhá překážka je specifická podpora X IM (input method). Oba problémy jsem nepříliš čistě vyřešil a mohu řešení nabídnout. Zkoušel jsem ho poslat i autorovi, ale asi se mu příliš nelíbilo, protože mi neodpověděl. Pokud se mi někdo ozve, mohu poslat patch i vyexportovat své binárky na web. Mojí e-mailovou adresu najdete na stránce http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/ Robotům a spamerům zmar.
    18.7.2003 14:58 Pavel Píša
    Rozbalit Rozbalit vše Ipe vs. XFig
    Reaguji na zájem o počeštění xfigu. Patch a binárky z mého počítače najdete na http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/xfig/ Hlavní změna je přidání konfigurovatelné tabulky fontů do transfigu a xfigu. V mé kompilaci je soubor umístěn v /usr/lib/X11/xfig/xfig_font_bind Každá řádka souboru obsahuje následující položky # id[flags] PostScript-Name X11-Name Příklad 0 Times-Roman "-*-times new roman-medium-r-normal--%d- ID určuje číslo fontu v tabulce XFigu, který řádka nahrazuje. Není-li uvedeno, je použita následující hodnota. FLAGS mohou určit další modifikace, zatím použito pouze [noiso], pro zakázání převodu symbolických fontů v fig2dev do národního kódování. Dále je uvedeno poscriptové jméno fontu a poté náhradní X11 jméno fontu, pokud Poscriptový font v X11 není. Zástupný symbol %d je nahrazen velikostí písma. V adresáři /usr/lib/X11/fig2dev/ jsou uloženy překladové mapy pro jednotlivá nastavená kódování. Pro správnou funkci vstupu z klávesnice je potřeba nastavit input method v /usr/X11/lib/X11/app-defaults/Fig Pokusil jsem se binárky a všechny soubory z mojí konfigurace uložit do archivu http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/xfig/xfig.3.2.4-lin-i386-cz.tar.gz Příslušné patche jsou v http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/xfig/xfig.3.2.4-patches.tar.gz Po nastaveni export LANG=cs_CZ, export LC_ALL=cs_CZ a spuštění XFigu by mělo jít psát českétexty. Přes fig2dev jde v pořádku česky exportovat do PS a PDF. Psaní češtiny chodí v hlavním okně, psaní v property dialozích zlobí. Bylo by potřeba nastavit UCS16 pro widgety Atheny, ale zatím se mi to nepovedlo. Nastavení fontů http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/xfig/ghost-font-cfg.tar.gz Používám Type 1 URW fonty jak v X11 tak v GhrostScriptu a nahrazuji s nimi většinu proprietárních fontů. Adresář fontů z GhostScriptu mám nalinkovaný do /usr/X11/lib/fonts/GhostScript a přidaný do konfigurace XFree. To umožňuje psát na obrazovce fonty, které pak přímo budou použity a přidány do výstupu. VAROVÁNÍ: MODIFIKACE VZNIKLY PRO MOJÍ POTŘEBU A NERUČÍM ZA PŘÍPADNÉ ZPŮSOBENÉ POŤÍŽE. DOPORUČUJI VŠECHNY SOUBORY, KTERÉ JSOU VERZEMI Z MÝCH ARCHIVŮ PŘEPSÁNY PŘEDEM ZÁLOHOVAT. Většina obrázků na mých stránkách i v mých PDF článcích vnikla s použitím některé z modifikovaných verzí XFigu. XFig naveliko používá i můj kolega v práci. Viz anglické i české manuály na stránkách http://www.pikron.com/en/main_frame_hplc_man.html Dále bych se rád zmínil, že existuje projekt XDraft (http://xdraft.sourceforge.net/). Jedná se o program, který umí načíst i uložit XFig soubory a má poněkud modernější interface v GTK. Zatím ale ještě není v produkční kvalitě. Jsem na tom dost špatně s časem, takže nemohu slíbit příliš velkou podporu a často mám i zpoždění s odpověďmi na e-maily. Zkuste mě v takovém případě upozornit znovu a alespoň vám okamžitě potvrdím, jestli jsem e-mail přijal.
    21.7.2003 11:18 maros
    Rozbalit Rozbalit vše Ipe vs. XFig (skript)
    mozno nieco podobneho: http://www.ktl.elf.stuba.sk/~michalm/projects/fig2eps/ je to skript, ktory prezenie texty vo *.fig suboroch cez latex (cize vzorce, cestina, slovencina, ... budu OK), grafika je ponechana na Xfig. vysledok je ulozeny do eps. na stranke su aj priklady vo .fig a vysledky v .eps
    18.7.2003 18:32 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše RPM Ipe pro RedHat 9
    Po chvíli blbnutí s Ipe bych řekl, že ovládání je mírně praštěné, ale spolupráce s TeXem se mi líbí. Udělal jsem RPM: http://trific.ath.cx/resources/rpm/ipe/ Enjoy!
    24.7.2003 18:52 petrch
    Rozbalit Rozbalit vše je dobre, kdyz program vytvari matematik
    no, kdysi jsem to zkousel kompilovat a bylo nutne upravovat par veci ve zdrojakach a dosel jsem k nazoru, ze nekdy je dobre, kdyz program pise programator, protoze matematici jsou hrozny prasata. debian balicek me potesil. take jsem zvedav, zda je to tak dobre, jak rikaji matousek s nesetrilem.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.