V Lucemburku byly oznámeny výsledky posledního kola výzev na evropské továrny pro umělou inteligenci neboli AI Factories. Mezi úspěšné žadatele patří i Česká republika, potažmo konsorcium šesti partnerů vedené VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. V rámci Czech AI Factory (CZAI), jak se česká AI továrna jmenuje, bude pořízen velmi výkonný superpočítač pro AI výpočty a vznikne balíček služeb poskytovaný odborníky konsorcia. Obojí bude sloužit malým a středním podnikům, průmyslu i institucím veřejného a výzkumného sektoru.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.
Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.
ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.
Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.
V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Řešení dotazu:
v izraeli je nějakejch 20% atheistů + 15% nepraktikujicich věřicích. v hamasem vokupovaným izraelckým uzemí gaza by takovej pruzkum ani nemoch proběhnout páč kdybyse tam někdo přihlasil k atheizmusu by ho ručnikaři rovnou hodili zestřechy nebo ukamenovali, zatimco by tady naši komouši na podporu tý zabijačky machali vlajkama hamásu :D :D :D ;D
....a vubec to je zajimavá transformace těch našich komoušů, dřív komouši podporovali pravě ateisty, různý ty kurdský soudruhy etc noa dneska uplně votočili a podporujou ty uplně nejvíc nejvěčí islamistický zrůdy ze 7. řijna :D
Izrael páchá v Palestině genocidu podle Židovského hlasu pro mír, Lemkinova institutu, Be-celem Lékařů bez hranic, International Association of Genocide Scholars, Amnesty International, Human Rights Watch, Genocide Watch, komise Rady OSN pro lidská práva a mnoha dalších. Také je vyšetřován Mezinárodním soudním dvorem a Mezinárodním trestním soudem.
Také k pozornosti zdejších komentujících: § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
Izrael páchá v Palestině genocidu podle Židovského hlasu pro mír, Lemkinova institutu, Be-celem Lékařů bez hranic, International Association of Genocide Scholars, Amnesty International, Human Rights Watch blablablahhhh......
je v tom seznamu kolaborantů s hamásem aspoň jedna neziskovka/organizace kterou nefinancovala nebo nepodporovala USAID?? :P :P
§ 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
....napřiklad jako když si ňákej komouš hnedka par dní po sedmým řijnu připne na podporu hamásu k profilu terroristickou handru :P :P
ty se spiš starej by si neporušoval §11 autorskyho zakona, rudej noku :D ;D
Opravdu bylo nutné diskusi zamknout?
jistěže nebylo ale koblyháč a jeho soudruzi prostě jako nedokažou žít v realnym světě mimo tu zdegenerovanou levičackou akademickou safezonu, v tomdlectom konkretnim přikladě se ten rudej nok nedokazal vyrovnat s komentařem ve kterym sem se veřejně ptala jak by se zdejším inzerentum libilo že jejich reklamy visej hnedka vedle terroristický handry, soudruhova rekace bylo frenetický mazání tohodlenc komentu pokaždy když sem ho sem prskla, nakonec pochopyl že proti mě má zhruba stejný šance jako hamás proti idf a diskuzi zbaběle zamk, čimž myslimže na muj dotaz celkem jasně vodpověděl :D :D
....máchá si na cizím terroristickou handrou a pak si to ten zoufalec ani neumí před pravem naštvanejma lidmama vobhajit :D :D
Tiskni
Sdílej: