abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: 100percent wyuzitie CPU pri pisani

    1.9.2004 01:05 Jancii | skóre: 8
    100percent wyuzitie CPU pri pisani
    Přečteno: 254×
    zdrawim, ked pisem mail (KMail), po 1kb textu sa mi ledwa hybe kurzor a mam 100 percent na CPU. na xchate tiez, w KEdite nie.
    newiete cim to moze byt ? dost mi to wadi, pretoze mi potom hucia wetraky... a pomaly to pise, atd...

    Odpovědi

    1.9.2004 01:08 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    ou, nieje to 386ka, je to celeron 333A@415MHz/160MB RAM/250Mb swap. swap skoro prazdny, ram tiez w pohode. Distro: Mandrake 9.1
    Valoun avatar 1.9.2004 03:34 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    A verze Qt?

    Mne tohle dela Quanta, jakmile mam nejaky delsi PHP skript, nebo otevrenych moc tabu. Nejvic procesoru si pak zere Xfree, jakmile prestanu psat zacne procesor zrat Quanta (a prestane az tak po 15-30 vterinach). Vypnuti ruznych ficur (auto-completion, syntax highligting) nic nezmeni. Docasne pomuze jedine restart quanty.

    System: Debian testing, Athlon@1333MHz, 768MB RAM (poloprazdna), 384MB swap(prazdny), KDElibs 3.2.3 (jinak bezi pouze Fluxbox)
    1.9.2004 15:39 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využití CPU pri psaní
    No, ja vlaste ani nevím co to je "Quanta".
    Jen mne štve, že kdysi mi to nedelalo. Teď mám asi měsíc nově nainstalovanej Mandrake 9.1, potože předtím jsem jej už měl po roce učení se na něm mírne rozházenej...
    Teď od kdy jej mám znovu nainstalovanej, delá mi to v KMail-u problémy. (nejen v něm, i na xchat.cz, taky v nejakých jiných, kde se píše, ale tady když píšu dotaz, je to v pohode) Ono proste po chvíli psaní začne ledva blikat kurzor a CPU šlape na 100%. Jen když udelám překlep, chýli trvá než se to ustálí a já se musím pomalu vrátit a přepsat to. Jediné co pomůže je vypnout a znovu spustit, ale pak to po chvýli delá zas :-(
    Tak ješte jednou - Mdk9.1, KDE 3.1, jádro 2.4.21-0.13mdk (všechno originál z distribuce).

    Doufám, že takhle hezky česky tomu už všichni rozumíte... :-D

    1.9.2004 16:33 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využití CPU pri psaní
    všechno originál z distribuce

    A co updaty? (sice pro 9.1 už asi přestaly vycházet, ale i tak).

    Doufám, že takhle hezky česky tomu už všichni rozumíte... :-D

    Obávám se, že těmi -ej si Moraváky neudobříš ;-)
    1.9.2004 07:56 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    Nevíme, protože nerozuíme otázce, kde jsou v nahrazena w.
    _ijkl avatar 1.9.2004 16:51 _ijkl | skóre: 12 | blog: holden | Banská Bystrica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    co tak napisat otazku v slovencine a nie v polstine?

    p.s. nic proti polstine :-)
    1.9.2004 17:36 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    No dobre, radšej slovensky... Ale nubude lepšie ked sa už na to vykašlete a skúsite mi odpovedať na otázku ?
    Mne už to lezie na nervy, píšem mail a hučia mi vetráky, seká xmms a podobne... Čo s tým môže byť ?

    Updaty ani nič podobné nemám, ležia mi tu iba inštalačky Slacka 10 :-D ale naň ešte nemám toľko vedomostí :-(
    A vôbec, kedysi mi tu niekto povedal, že do situácie aby som kvôli nejakej blbosti musel preinštalovať systém sa nemôžem dostať, tak sa teraz na jednu takú drobnosť pýtam...

    1.9.2004 17:44 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Není zaplá nějaká kontrola pravopisu nebo něco podobného? To by to mohlo zpomalovat...
    Valoun avatar 1.9.2004 18:34 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Jak rikam, tohle mi dela i Quanta, a na zapnutych/vypnutych ficurach to vubec nezalezi. Mam Debian testing a updatuju denne (pokusny kralik je totiz moje oblibene zvire). Spis mi to pripada ze Quanta a cela KDE vubec jsou cim dal vic 'bloated' (nafoukly), a ze takove montrum snad ani uspokojive behat nemuze... Nemuzu si pomoct, ale ve chvili kdy zacne Quanta tuhnout pri pohybu kurzorem (zadne psani, zadne scrolovani), tak uz je to i na me moc.
    2.9.2004 07:11 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Moja quanta takisto :-(. Pisem rychlejsie, ako sa pismenka objavuju na monitore. Slack 10, jadro 2.6.8.1. Podla mojho nazoru je problem v samotnej quante. Mozno to robi to automaticke doplnanie kodu; neviem. Slack este nema oficialne KDE 3.3 tak si troska robim nadeje, ze tam to bude lepsie.
    2.9.2004 11:47 Thommm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    V Quante zkuste vypnout automaticke doplnovani kodu (autocompletion). U mne to pomohlo (RedHat 9 + Quanta z distribuce). Bohuzel to uz nemuzu znovu vyzkouset. Dalsi info http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=73741
    1.9.2004 17:45 Peter Masek | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Ma3 podobn7 komp ako ja.Ja mam PII 350mhz 160 ram swap 320mb.A nic take mi neerobi. Mam distibuciu Fedora Core 3 a slape hmmm.
    Stanislav Brabec avatar 1.9.2004 17:51 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    Co hlásí "top i"?
    1.9.2004 18:26 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    top - 18:23:24 up  3:14,  3 users,  load average: 0.57, 0.25, 0.14
    
    Tasks:  79 total,   3 running,  76 sleeping,   0 stopped,   0 zombie
    Cpu(s):  14.3% user,   5.4% system,   0.0% nice,  80.3% idle
    Mem:    158844k total,   155236k used,     3608k free,     5508k buffers
    Swap:   257000k total,    43200k used,   213800k free,    75060k cached
    
      PID USER      PR  NI  VIRT  RES  SHR S %CPU %MEM    TIME+  Command
     2266 wxy       14   0   980  980  772 R  3.8  0.6   0:01.65 top
     1445 root      13   0 79460 8340 2584 R  3.2  5.3   3:14.14 X
     1545 wxy        9   0  8336 7064 6852 R  0.0  4.4   0:04.66 kdeinit
    
    1.9.2004 18:31 Peter Masek | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    hmmm podla toho to vyzera v pohode!:-(
    1.9.2004 18:38 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Ale mám taký pocit, že sa to začína už nejak celé hrútiť. Minule som si chcel pozrieť film (s xine, kaboodle...) a on chudák úplne sekal až sa to nedalo pozerať. Nepomohol ani reboot, nič. Sú od vtedy asi tri dni a robí to ešte aj teraz. Predtým všetko chodilo ako má, len posledné dni to začína celé nejak blbnúť. kaboodle občas vypadadne, xmms mi práve začalo sekať mp3 už aj ked prejdem potkanom na panel a ten sa vysunie, a pod... :-(
    1.9.2004 18:40 Peter Masek | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Skus dat nove jadro! ale to aj tak by malo ist hmmm
    1.9.2004 18:45 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    ako sa to robi ? a nemam taky connect, idem cez lucent winmodem...

    mmnt, som v icewm, idem sa tu s tym pohrat, ci to bere 100% aj tu...

    1.9.2004 18:48 Jancii | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    zrejme nieco s KDE, v icewm je vsetko OK
    1.9.2004 18:50 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    Jezis ja si pripadam jak na chatu na Seznamu nebo na IRC. :-(

    Me ani vetsinu ostatnich ctenaru, kteri netrpi syndromem samomluvy (prvni priznak silentstvi) nezajima, co jdete delat, jestli jdete na pivo nebo si hrat s window manazerem nebo si udelate k vecire biftek s hranolkama.
    1.9.2004 18:54 wxy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100 % využitie CPU pri písaní
    prominte...
    1.9.2004 19:18 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    neni nejaka hlaska ve /var/log ?
    1.9.2004 20:54 wxy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    myslim, ze ne
    2.9.2004 10:57 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 100percent wyuzitie CPU pri pisani
    Zkuste se podivat do Aplikace -> Sledovani -> Kontrola systemu pro prostredi KDE . Nebo prikaz ksysguard. A tam najit ten proces ktery to zatezuje na tech 100%.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.